Kiermasz świąteczny - 18 grudnia, od godz. 16.00

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

OTWARCI NA NAUKĘ, OTWARCI NA ŚWIAT. NASZ POMYSŁ NA PASZPORT DO WIEDZY

Taki tytuł nosi projekt edukacyjny, realizowany w naszej szkole
od 1 czerwca 2017 do 31 maja 2019.
Projekt dotyczy szkoleń kadry edukacyjnej w placówkach europejskich
i jest finansowany
przez Unię Europejską
w ramach akcji Erasmus+
KA1 Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej.
Nasz projekt uzyskał maksymalną ocenę
i znalazł się na trzecim miejscu rankingowym w Polsce!

Więcej na temat udziału w programie TUTAJ

Wzajemne inspracje

News

Kilka dni temu prezentowaliśmy zajęcia kreatywne ze street artu, a już dzisiaj kolejna klasa podjęła się realizacji tego samego tematu. Pani Anna Wasilewska postanowiła wykorzystać materiały zamieszczone na internetowej stronie projektu i zrealizować podobną lekcję z klasą 7b.
Mamy nadzieję, że to dopiero początek artystycznych inspiracji. Krótki opis lekcji wraz z prezentacją i szablonami do pobrania, są dostępne w zakładce "Dobre praktyki" dla dla nauczycieli z całego kraju. Kto wie, może kiedyś napłynie do nas relacja z podobnej lekcji z drugiego końca Polski? Na pewno się tym pochwalimy!
Tymczasem podziwiajmy inwencję twórczą naszych siódmoklasistów.

Mistrzowie renesansu - znasz ich dzieła?

News

"Szóstki" z historii i z plastyki można było zdobyć za prawidłowe rozwiązanie konkursu! 7 grudnia zakończył się szkolny konkurs inspirowany wyjazdem do Florencji w ramach projektu Erasmus +. Konkurs zorganizowała pani Agnieszka Lanuszny. Zagadki dotyczyły mistrzów renesansu: malarzy, rzeźbiarzy i architektów. Wszystkich twórców i ich dzieła prawidłowo rozpoznało dwudziestu uczniów naszej szkoły. Gratulacje dla wszystkich uczestników!
A Wy, drodzy czytelnicy? Potraficie poprawnie zidentyfikować wszystkie dzieła? Warto spróbować. Nagrodą niech będzie uśmiech Mony Lisy :-)

Florencka sztuka uliczna w 5a

News

Mamy kolejną lekcję inspirowaną Florencją! A właściwie florencką sztuką uliczną.
Dzieci z klasy 5a, podczas zajęć z wychowawczynią panią Agnieszką Lanuszny, zaznajomiły się z pojęciem street artu i rozwijały swoją kreatywność wzorując się na pracach Abrahama Cleta. Clet to francuski artysta, tworzący od lat we Florencji. Jego najsłynniejsze prace to zabawne przeróbki znaków drogowych.

Spróbowaliśmy i my! Nasze prace można podziwiać na zdjęciach i na gazetce w sali 109.

WDN - Barcelona i Florencja

News

Szkolenia dla grona pedagogicznego to obowiązkowy punkt realizacji naszego projektu. Te najbardziej wyczekiwane, to oczywiście szkolenia w ramach WDN, przygotowane przez uczestników mobilności.
Każde takie spotkanie to okazja, aby podzielić się wiedzą z kursów, doświadczeniami z pracy w międzynarodowych grupach, a także wrażeniami z pobytu w miejscach, do którego odbywała się mobilność.
W czwartek 29 listopada mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu dotyczącym niedawno zakończonych kursów - w Barcelonie i Florencji.
I tak, panie Magdalena Łapszyńska i Zofia Żywicka oprowadzały nas po Barcelonie, prezentując najciekawsze miejsca, odwiedzane w czasie pobytu w tym pięknym mieście. Następnie, zaznajomiły nas z nowatorskimi metodami na wykorzystanie aplikacji internetowych w nauczaniu. Podczas krótkich zajęć praktycznych wspólnie tworzyliśmy i rozwiązywaliśmy testy m.in na platformach Kahoot i Quizziz.
Druga część spotkania poświęcona była szkoleniu we Florencji. Panie Agnieszka Lanuszny, Aleksandra Kołodziejczyk i pan Beniamin Piksa
, opowiedzieli nam o przebiegu kursu, a w specjalnie przygotowanej prezentacji zreferowali najistotniejsze zagadnienia związane z wychowaniem przez sztukę. Okazuje się, że elementy sztuki wprowadzone do nauczania innych przedmiotów znakomicie poprawiają zrozumienie i zapamiętanie materiału i mobilizują uczniów do kreatywności.
Ileż nowych inspiracji! Wkrótce pochwalimy się, jak wykorzystujemy nowe treści w szkolnej praktyce.

...
13 »