tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

OTWARCI NA NAUKĘ, OTWARCI NA ŚWIAT. NASZ POMYSŁ NA PASZPORT DO WIEDZY

Taki tytuł nosi projekt edukacyjny, realizowany w naszej szkole
od 1 czerwca 2017 do 31 maja 2019.
Projekt dotyczy szkoleń kadry edukacyjnej w placówkach europejskich
i jest finansowany
przez Unię Europejską
w ramach akcji Erasmus+
KA1 Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej.
Nasz projekt uzyskał maksymalną ocenę
i znalazł się na trzecim miejscu rankingowym w Polsce!

Więcej na temat udziału w programie TUTAJ

Pozdrowienia z Niemiec!

Wprawdzie program się już zakończył, ale nawiązane podczas mobilności kontakty nie :-)
Niecodzienne pozdrowienia nadeszły do nas z Niemiec.
Miłe słowa przesyła nam Chris, nauczyciel z Perl, który uczestniczył wraz z panią Magdaleną Łapszyńską w kursie w Hiszpanii. I to właśnie pani Magdzie zawdzięczamy tę miłą niespodziankę.
Dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy!

Erasmus+ w pigułce

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań. Podsumujmy zatem udział naszej szkoły w programie Erasmus+.
To oczywiście tylko krótkie streszczenie realizacji projektu. Reszta pozostanie głowach, sercach i w szkolnych działaniach na wiele kolejnych lat!

Quiz o Polsce na kahoot!

News

I jescze jedna wiadomość!
Szkolny Klub Europejski przygotował dla swoich zagranicznych kolegów quiz z wiedzy o Polsce na platformie "Kahoot!". Quiz przetestowali nasi czwartoklasiści, dobrze się przy tym bawiąc. Mamy nadzieję, że spodoba się również uczniom z Europy. Quiz można zleźć pod adresem:https://create.kahoot.it/details/poland/74307634-7ab5-4336-a4cf-f773efcfc093

Monuments across Europe

News

Pod koniec roku szkolnego pani Aleksandra Kołodziejczyk z pomocą uczniów klasy 8b przygotowała quiz o Włoszech w języku angielskim, guiz miał aż 35 pytań i został rozwiązany przez większość klas 5-8. Uczniowie, pracując w grupach i korzystając z telefonów komórkowych, ćwiczyli wyszukiwanie informacji na anglojęzycznych stronach internetowych oraz dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o Włoszech. Natomiast uczennice ze Szkolnego Klubu Europejskiego przygotowały dla naszych uczniów gazetkę o włoskich zabytkach, przy tworzeniu której korzystały z materiałów udostępnionych przez włoskich uczniów na stronie projektu e-twinning "Monuments across Europe". Na gazetce znalazły się również prace przygotowane przez uczniów klasy 8b.

...
21 »