Rozwijamy się

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

OTWARCI NA NAUKĘ, OTWARCI NA ŚWIAT. NASZ POMYSŁ NA PASZPORT DO WIEDZY

Taki tytuł nosi projekt edukacyjny, który będzie realizowany w naszej szkole
od 1 czerwca 2017 do 31 maja 2019.
Projekt dotyczy szkoleń kadry edukacyjnej w placówkach europejskich i jest finansowany przez Unię Europejską w ramach akcji Erasmus+,
KA1 Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej.
Więcej na temat naszego udziału w programie TUTAJ

Spotkanie metodyczne nauczycieli bibliotekarzy

W dniu 15 lutego odbyło się w naszej szkole zebranie metodyczne nauczycieli bibliotekarzy z Gliwic i powiatu gliwickiego. Uczestnicy, oprócz dyskusji na tematy zawodowe, mieli również okazję wysłuchać prelekcji dotyczącej komunikacji pozawerbalnej, przygotowanej przez naszą szkolną bibliotekarkę, koordynatorkę programu Erasmus+, panią Beatę Haładus, w ramach upowszechniania udziału szkoły w projekcie.

Przygotowania do mobilności - odcinek drugi

Osobom zaglądającym na naszą stronę, na pewno rzuciły się w oczy czerwone teczki z nazwą i logo projektu. Co w nich jest?
Teczki zawierają wszystkie niezbędne dokumenty uczestnika. A jest tego sporo...
Najważniejsze z nich to: umowa z organizacją wysyłającą, karta jakości mobilności, międzynarodowy dokument "Europass Mobilność", ankieta ewaluacyjna, a także specjalna koperta na szybkie notatki, ulotki, wizytówki, które przydadzą się podczas realizacji projektu. Teczka wyposażona jest również w "Niezbędnik Uczestnika", czyli kompendium informacji na temat kraju docelowego, telefony alarmowe i kontakty do polskich placówek dyplomatycznych.
Po zakończeniu kursu do teczki powędruje również certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.

Przygotowania do mobilności - odcinek pierwszy

Przygotowania do mobilności to nie tylko organizacja podróży i zakwaterowania. To również szereg starannie opracowanych przez koordynatorów czynności, mających na celu zaopatrzenie uczestników w pakiet informacji i umiejętności, wspomagających udział w szkoleniach. Jednym z takich działań jest przygotowanie językowe. Z kompaktowego kursu języka angielskiego korzystają nauczyciele, którzy pragną odświeżyć swoją znajomość języka i zapoznać ze specjalistycznym słownictwem, związanym z planowanymi szkoleniami. Kurs prowadzi koordynatorka projektu, pani Dorota Prażuch.

Upowszechniamy!

Mocną stroną naszego projektu jest plan upowszechniania efektów udziału w kursach. Jednym ze sposobów realizacji tego zadania, jest organizowanie spotkań doskonalących dla nauczycieli spoza szkoły.
Prezentacją na temat komunikacji pozawerbalnej, na ubiegłotygodniowym zebraniu Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich w Katowicach, pochwaliła się koordynatorka projektu, pani Beata Haładus.

1 2 3 4 »