Rozwijamy się

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

OTWARCI NA NAUKĘ, OTWARCI NA ŚWIAT. NASZ POMYSŁ NA PASZPORT DO WIEDZY

Taki tytuł nosi projekt edukacyjny, który będzie realizowany w naszej szkole
od 1 czerwca 2017 do 31 maja 2019.
Projekt dotyczy szkoleń kadry edukacyjnej w placówkach europejskich i jest finansowany przez Unię Europejską w ramach akcji Erasmus+,
KA1 Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej.
Więcej na temat naszego udziału w programie TUTAJ

Ciekawostki ze świata

Nauczyciele, którzy powrócili z pierwszych mobilności, przygotowali minigazetkę z ciekawostkami dotyczącymi miast, w których odbywały się kursy. Będzie to stałym elementem projektu, przewidzianym w ramach upowszechniania udziału szkoły w projekcie.
Grenada i Bolonia w pigułce - do obejrzenia na holu na parterze.
Zapraszamy!

Bolonia zdobyta!

Tydzień w Bolonii minął w mgnieniu oka. Do kraju powróciły już koordynatorki programu - panie Dorota Prażuch i Beata Haładus. Kurs zakończony, certyfikaty rozdanie, nowe przyjaźnie nawiązane.
"Jesteśmy bogatsze o nowe doświadczenia, nowe pomysły na zajęcia z uczniami, wiemy od czego zależy dobry 'speech' i jak zainteresować odbiorcę swoją prezentacją.
Bolonię znamy już prawie jak własną kieszeń i polecamy wszystkim zwiedzanie tego pięknego, tętniącego życiem miasta [...]. Będzie nam brakować codziennych zajęć w międzynarodowej grupie. Obiecaliśmy sobie wszyscy, że pozostaniemy w kontakcie i popracujemy nad wspólnym projektem dla naszych uczniów"
- czytamy w relacji na facebookowej stronie projektu.
Cieszy nas, że udział naszych nauczycieli w europejskim programie Erasmus+ jest tak satysfakcjonujący i stymulujący do nowych wyzwań edukacyjnych!

Kolejny cel - Bolonia!

Jeszcze się nie zakończył pierwszy kurs, a my już wbijamy w mapę kolejna chorągiewkę. Cel - Bolonia! Na szkolenie z zakresu promocji, prezentacji i kontaktów z mediami, lecą lada moment koordynatorki projektu. Zajęcia będą się odbywały w języku angielskim i włoskim. Organizatorem kursu jest organizacja "IFOM - Istituto di Formazione, Occupazione e Mobilità".

Wieści z Grenady

Pierwsi uczestnicy meldują się z Grenady!
Pod okiem wysoko wykwalifikowanych wykładowców, poznają hiszpański system edukacji sportowej i prozdrowotnej, historię kultury sportu oraz metody stymulacji sprawności sportowych u uczniów. Mają też okazję spotkać się z hiszpańskimi trenerami i edukatorami, przyjrzeć się nowoczesnym obiektom sportowym, zapoznać z wykorzystaniem takich miejsc w szkolnej edukacji.
Do jednych z ważniejszych punktów szkolenia należą bez wątpienia konsultacje metodyczne na wydziale sportu Uniwersytetu w Grenadzie, których celem jest doskonalenie warsztatu pracy i kwalifikacji przedmiotowych.
Pomysły i ciekawe rozwiązania, podpatrzone podczas realizacji kursu, zostaną wykorzystane w pracy dydaktyczno-wychowawczej w szkole.
Efektem mobilności będzie też spotkanie metodyczne dla nauczycieli wychowania fizycznego, prezentujące nowe rozwiązania, pomocne przy tworzeniu projektów edukacyjnych i programów autorskich.

1 2 »