Licznik odwiedzin: 2451904

Tydzień Lekcji Otwartych 4 - 8 marca 2019

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

OTWARCI NA NAUKĘ, OTWARCI NA ŚWIAT. NASZ POMYSŁ NA PASZPORT DO WIEDZY

Taki tytuł nosi projekt edukacyjny, realizowany w naszej szkole
od 1 czerwca 2017 do 31 maja 2019.
Projekt dotyczy szkoleń kadry edukacyjnej w placówkach europejskich
i jest finansowany
przez Unię Europejską
w ramach akcji Erasmus+
KA1 Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej.
Nasz projekt uzyskał maksymalną ocenę
i znalazł się na trzecim miejscu rankingowym w Polsce!

Więcej na temat udziału w programie TUTAJ

Włoskie inspiracje

News

Piękny przykład włoskich inspiracji na zajęciach KLUBU EUROPEJSKIEGO! Tak wygląda "Art in Education" w praktyce.
W ramach międzynarodowego projektu etwinning "Let's put art in the class" pani Aleksandra Kołodziejczyk przeprowadziła zajęcia z klasą 4b i 4a na temat motywu Bożego Narodzenia w sztuce włoskiej XIV i XV wieku. Uczniowie poznali dzieła takich twórców, jak Duccio di Buoninsegna, Fra Angelico i Domenico Ghirlandaio oraz mogli zaobserwować, jak zmieniał się sposób prezentacji Bożego Narodzenia. Następnie uczniowie mieli za zadanie wcielić się w rolę włoskiego artysty tamtych lat i - znając już najważniejsze schematy i symbole - stworzyć własne obrazy. Praca twórcza okazała się bardzo wciągająca i pochłonęła młodych artystów.

Flamenco ole!

News

W karnawale czas na bale!
Uczniowie klas 4a i 4b mieli okazję się przekonać, że tańczyć można nawet w bibliotece!
"Muzyka i taniec Andaluzji" - taki tytuł noszą jedne z ostatnich już zajęć w ramach projektu "Przystanek Hiszpania", przygotowanych przez panią Beatę Haładus. Na specjalnie przygotowanej prezentacji multimedialnej dzieci dowiedziały się skąd wzięło się flamenco, jak się je śpiewa, tańczy i jak klaszcze! A ponieważ tej pięknej, pełnej emocji i rytmów muzyki nie da się słuchać na siedząco, lekcję zakończyliśmy wspólnym tańcem z rekwizytami.
Po minach widać, że się podobało.
W sprawnym przebiegu lekcji pomogła nam nowiutka tablica interaktywna, którą zasponsorowała szkole firma Fluor S.A. Ole!

TIK, CLIL i współpraca

News

TIK, CLIL i współpraca, czyli jak realizujemy kluczowe cele projektu na zajęciach pedagogicznych.
Zainaugurowaliśmy właśnie udział szkoły ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno – edukacyjnej „Bądźmy poszukiwaczami autorytetu”.
Jakimi cechami charakteryzuje się autorytet i kto jest autorytetem dla uczniów? Rodzic, starszy brat, nauczyciel? Jako pierwsi mogli się tym przekonać się uczniowie klasy 6c. Lista cech jest do ciągłej aktualizacji i znajduje się na klasowej gazetce. I nic w tym nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że uczniowie swoją wiedzę uzupełnili korzystając z definicji umieszczonych na stronach internetowych, a następnie wykorzystując translator, słownik i własny zasób słów, przetłumaczyli wybrane cechy na język angielski.
Lekcja z młodymi poszukiwaczami autorytetu to kolejny, dobry przykład wykorzystania elementów metody CLIL podczas zajęć i ciekawy pomysł na realizację założeń programu Erasmus+.
Lekcję dla klasy 6c przeprowadziła uczestniczka ubiegłorocznego szkolenia "CLIL for teachers" w Dublnie, pani Ewelina Paluch.

Szkolimy w Katowicach

Nasza koordynatorka Beata Haładus przeprowadziła dzisiaj warsztaty z wykorzystania narzędzi TIK dla nauczycieli bibliotekarzy z katowickiego oddziału Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich. Uczestnicy uczyli się tworzyć dokumenty w programach Canva, WordArt, Festisite i Kahoot. Jest to kolejny mocny punkt w upowszechnianiu efektów naszego udziału w programie Erasmus +. Gratulujemy!

...
16 »