Erasmus+: ERASMUS+

ERASMUS + GLIWICE = PRZYSZŁOŚĆ

News

Dokładnie 31 maja oficjalnie zakończyliśmy nasz udział w programie Erasmus+. Zgodnie z założeniami projekt uwieńczyliśmy konferencją z udziałem miejskich władz oświatowych, dyrektorów szkół oraz nauczycieli zainteresowanych wdrażaniem projektów unijnych w swoich placówkach.
Konferencję pod tytułem ERASMUS + GLIWICE = PRZYSZŁOŚĆ przygotowaliśmy razem ze Szkołą Podstawową nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi w Gliwicach.
Uroczystość otworzyli dyrektorzy obu szkół – pani Joanna Łomnicka – Łakomy, dyrektor SP nr 41 i pani Anna Krasowska dyrektor SP nr 21.
Następnie głos zabrali szkolni koordynatorzy. Panie Dorota Prażuch i Beata Haładus zrelacjonowały przebieg realizacji projektu „Otwarci na naukę, otwarci na świat. Nasz pomysł na paszport do wiedzy, natomiast pani Agata Karbownik i pan Przemysław Hojowski z SP21 opowiedzieli o swoim projekcie „Prostowanie krętych dróg do aktywnego obywatelstwa”. Projekt SP 41 dotyczył szkoleń kadry pedagogicznej, natomiast projekt SP21 opierał się na wymianie uczniowskiej. Dlatego też, po zakończeniu prezentacji, swoimi refleksjami na temat zagranicznych wyjazdów podzielili się sami uczniowie.
Podczas konferencji był również czas na wystąpienia zaproszonych gości. Skorzystała z tego pani Magdalena Szyszka – Stasiak, prezentując pokrótce realizacje projektów unijnych w Szkole Podstawowej nr 2.
Wszystkie elementy spotkania były bardzo starannie przygotowane. Od rzetelnie przygotowanych prezentacji, poprzez specjalnie zaprojektowane materiały informacyjne, po wyśmienity erasmusowy tort!
Każdy z gości otrzymał w prezencie firmową teczkę z krótkim opisem naszych projektów i piękne pamiątkowe zakładki.
Konferencja odbyła się w gościnnych progach Centrum Edukacyjnego im. Św, Jana Pawła II w Gliwicach.
DZIĘKUJEMY!