Erasmus+: ERASMUS+

Yeni Yılınız kutlu olsun!

News

Pod tym tajemniczym tytułem kryje się kolejny projekt, realizowany w ramach innowacji Szkolny Klub Europejski, w związku z udziałem szkoły w programie Erasmus+.
"Yeni Yılınız kutlu olsun" to po turecku "Szczęśliwego Nowego Roku". Oto szczegóły :)

Czy warto uczyć się języka angielskiego? Odpowiedź na to pytanie znają już uczniowie klas trzecich i czwartych, którzy zgłosili się do międzynarodowego projektu e-twinning "Write, draw and send", prowadzonego w ramach Szkolnego Klubu Europejskiego. Projekt polega na wymianie korespondencji z uczniami z Turcji, oczywiście po angielsku. W grudniu - pod okiem nauczycielek języka angielskiego, pań Aleksandry Kołodziejczyk i Ewy Garczyńskiej - dzieci napisały pierwsze listy oraz przygotowały własnoręcznie robione kartki noworoczne dla swoich nowych, zagranicznych przyjaciół.
Nieprzypadkowo zgłosiliśmy się do projektu, którego częścią jest tworzenie prac ręcznych. Po kursie we Florencji wiemy, jak ważną rolę w rozwoju dziecka odgrywa sztuka. Współpracujemy z trzema tureckimi szkołami, pierwsze listy powędrowały do nadmorskiej miejscowości Karataş, położonej w prowincji Kahramanmaraş.