Kiermasz świąteczny - 18 grudnia, od godz. 16.00

Erasmus+: ERASMUS+

WDN - Barcelona i Florencja

News

Szkolenia dla grona pedagogicznego to obowiązkowy punkt realizacji naszego projektu. Te najbardziej wyczekiwane, to oczywiście szkolenia w ramach WDN, przygotowane przez uczestników mobilności.
Każde takie spotkanie to okazja, aby podzielić się wiedzą z kursów, doświadczeniami z pracy w międzynarodowych grupach, a także wrażeniami z pobytu w miejscach, do którego odbywała się mobilność.
W czwartek 29 listopada mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu dotyczącym niedawno zakończonych kursów - w Barcelonie i Florencji.
I tak, panie Magdalena Łapszyńska i Zofia Żywicka oprowadzały nas po Barcelonie, prezentując najciekawsze miejsca, odwiedzane w czasie pobytu w tym pięknym mieście. Następnie, zaznajomiły nas z nowatorskimi metodami na wykorzystanie aplikacji internetowych w nauczaniu. Podczas krótkich zajęć praktycznych wspólnie tworzyliśmy i rozwiązywaliśmy testy m.in na platformach Kahoot i Quizziz.
Druga część spotkania poświęcona była szkoleniu we Florencji. Panie Agnieszka Lanuszny, Aleksandra Kołodziejczyk i pan Beniamin Piksa
, opowiedzieli nam o przebiegu kursu, a w specjalnie przygotowanej prezentacji zreferowali najistotniejsze zagadnienia związane z wychowaniem przez sztukę. Okazuje się, że elementy sztuki wprowadzone do nauczania innych przedmiotów znakomicie poprawiają zrozumienie i zapamiętanie materiału i mobilizują uczniów do kreatywności.
Ileż nowych inspiracji! Wkrótce pochwalimy się, jak wykorzystujemy nowe treści w szkolnej praktyce.