Rozwijamy się

Erasmus+: ERASMUS+

Wieści z Grenady

Pierwsi uczestnicy meldują się z Grenady!
Pod okiem wysoko wykwalifikowanych wykładowców, poznają hiszpański system edukacji sportowej i prozdrowotnej, historię kultury sportu oraz metody stymulacji sprawności sportowych u uczniów. Mają też okazję spotkać się z hiszpańskimi trenerami i edukatorami, przyjrzeć się nowoczesnym obiektom sportowym, zapoznać z wykorzystaniem takich miejsc w szkolnej edukacji.
Do jednych z ważniejszych punktów szkolenia należą bez wątpienia konsultacje metodyczne na wydziale sportu Uniwersytetu w Grenadzie, których celem jest doskonalenie warsztatu pracy i kwalifikacji przedmiotowych.
Pomysły i ciekawe rozwiązania, podpatrzone podczas realizacji kursu, zostaną wykorzystane w pracy dydaktyczno-wychowawczej w szkole.
Efektem mobilności będzie też spotkanie metodyczne dla nauczycieli wychowania fizycznego, prezentujące nowe rozwiązania, pomocne przy tworzeniu projektów edukacyjnych i programów autorskich.