Wakacje

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

Kierunek - Islandia!

Dzisiaj, na ostatnią mobilność, wyrusza ostatnia trójka nauczycieli. Pani dyrektor Joanna Łomnicka - Łakomy, wraz z koordynatorkami projektu, paniami Dorotą Prażuch i Beatą Haładus, lecą na szkolenie do Reykjaviku.
Tak daleko jeszcze nas nie było. To aż 2800 km od Gliwic!
Trzymamy kciuki za bezpieczną podróż i czekamy na pierwsze wieści z Islandii.

Gangi þér vel! Jeśli wierzyć translatorowi, tak właśnie życzy się po islandzku powodzenia!

Lektury obowiązkowe :)

Gdy na szkolenie wybiera się bibliotekarka, przygotowanie kulturowe nie może wyglądać inaczej.
Już wkrótce zdradzimy szczegóły kolejnej mobilności... :)

I znów Clet

News

I kolejna erasmusowa inspiracja. Tym razem klasa 4b mogła sprawdzić się w roli artystów ulicznych i - naśladując florenckiego artystę Abrahama Cleta - przerobić znaki drogowe. Pani Aleksandra Kołodziejczyk przeprowadziła lekcję w ramach projektu etwinning "Let's put art in our class" i wykorzystała materiały przygotowane przez panią Agnieszkę Lanuszny, dostępne na szkolnej stronie Erasmus+.

Szkolny Klub Europejski - kolejne działania!

News

Przedstawiamy kolejną odsłonę szkolnego projektu "Yeni Yılınız kutlu olsun", inspirowanego naszym udziałem w programie Erasmus+.
Przed feriami ponownie wysłaliśmy listy i własnoręcznie robione kartki noworoczne do tureckiej szkoły, tym razem do Stambułu. Od tamtejszej nauczycielki dostaliśmy wiadomość, że nasza przesyłka już dotarła. Bardzo się cieszymy i czekamy na odpowiedzi od naszych tureckich rówieśników. Wymiana korespondencji odbywa się w ramach Szkolnego Koła Europejskiego i jest koordynowana przez panie Aleksandrę Kołodziejczyk i Ewę Garczyńską. Dodatkowo, uczennice klasy czwartej przygotowały plakat o Turcji, który dzieci mogą podziwiać na szkolnej gazetce eTwinning.

Igraszki na planie Barcelony

News

Do czego może służyć plan Barcelony? Okazuje się, że nie tylko do spacerów po tym pięknym mieście, ale również do przeprowadzenia ciekawej lekcji geografii.
Pani Zofia Żywicka, uczestniczka kursu "Social media in your classroom" zmobilizowała swoich uczniów do utworzenia oryginalnego przewodnika po Barcelonie. Zadaniem było wyszukanie informacji oraz sporządzenie notatek i ilustracji na temat najsłynniejszych obiektów Barcelony - kościoła Sagrada Familia, kolumny Kolumba, stadionu Camp Nou, magicznych fontann... Oto, jak powstawało to wyjątkowe dzieło w klasie 5c.
Po zakończeniu pracy, uczniowie sprawdzili swoja wiedzę, wykorzystując aplikację Quizziz.

« 1 2 3 4 5 6
...