ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 2580108

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Projekt realizujemy od 1.06.2017 do 31.05.2019

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

Szkolimy w Katowicach

Nasza koordynatorka Beata Haładus przeprowadziła dzisiaj warsztaty z wykorzystania narzędzi TIK dla nauczycieli bibliotekarzy z katowickiego oddziału Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich. Uczestnicy uczyli się tworzyć dokumenty w programach Canva, WordArt, Festisite i Kahoot. Jest to kolejny mocny punkt w upowszechnianiu efektów naszego udziału w programie Erasmus +. Gratulujemy!


Twórczo na angielskim

News

Pani Aleksandra Kołodziejczyk, uczestniczka kursu we Florencji, urozmaiciła lekcje języka angielskiego swoim czwartoklasistom proponując im wykonanie ciekawego projektu, opierającego się na wykorzystaniu sztuki. Zadaniem uczniów było stworzenie ćwiczenia dla swoich rówieśników, które potem pani Aleksandra wykorzystała przy powtórzeniu wiadomości w innych klasach. Uczniowie, pracując w grupach i wzorując się na zadaniach z podręcznika i zeszytu ćwiczeń, tworzyli drzewo genealogiczne wymyślonej przez siebie rodziny oraz układali zdania z lukami, opisujące zaprezentowane przez nich relacje rodzinne. Zadaniem ich koleżanek i kolegów było wywnioskowanie - na podstawie drzewa genealogicznego i swojej wiedzy językowej - jakich słów brakuje. Przy tworzeniu prac uczniowie mieli okazję do ćwiczenia trudnej sztuki współpracy, a wymyślając zdania musieli zastanowić się, gdzie umieścić lukę, tak aby tekst był zrozumiały i jednocześnie wymagający dla ich rówieśników. Projekt bardzo przypadł uczniom do gustu, wykazywali się dużą pomysłowością i zaangażowaniem, nie mogli też doczekać się, kiedy otrzymają prace swoich rówieśników. Okazało się, że o wiele trudniej jest stworzyć zadanie niż je rozwiązać. Dzięki projektowi uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w aktywnym i twórczym procesie uczenia się.

Cztery małe, rude liski...

I znów TIK w bibliotece! Na warsztatach "Origami z Mają", powstają prawdziwe arcydzieła. Niestety, papierowe prace mają swoją wytrzymałość. Aby przedłużyć im życie, postanowiliśmy je... zdigitalizować :-)


Filmik powstał z wykorzystaniem programu Movie Maker.

Mapping w 5a

News

W klasie V a odbyły się kolejne zajęcia inspirowane szkoleniem we Florencji w ramach projektu Erasmus +. Tym razem uczniowie oglądali film, na którym artysta mieszkający we Florencji tworzy przepiękne efekty świetlne na elewacji kościoła Santo Spirito.
Taki rodzaj twórczości nazywany jest mappingiem.
Zadaniem było zaprojektowanie elewacji kościoła według własnego pomysłu. Dzieci pokazały swoją kreatywność i całe mnóstwo ciekawych projektów.
Zajęcia przeprowadziła pani Agnieszka Lanuszny, uczestniczka kursu "Art in education" we Florencji.


Animals - letter shape design

News

Taki tajemniczy tytuł nosiły zajęcia, prowadzone przez nauczycielkę bibliotekarkę, panią Beatę Haładus.
Kształty zwierząt zbudowane z liter tworzyli w ubiegłym tygodniu na lekcji bibliotecznej, uczniowie klasy 5b. Zadanie polegało na wygenerowaniu sylwetek zwierząt na platformie WordArt. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, każda grupa miała do wyboru: ssaki, gady, ryby, ptaki i owady. Następnie, z pomocą leksykonów i encyklopedii, uczniowie wyszukiwali nazwy zwierząt zaliczanych do wymienionych gromad. Aby zadanie nie było za proste, trzeba było przetłumaczyć wszystkie nazwy na język angielski. W ruch poszły słowniki - i te tradycyjne i te internetowe.
Kolejny etap to praca na platformie. Trzeba było zdecydować się na kształt i kolor czcionki oraz wybrać odpowiednią sylwetkę.
Potem wystarczyło już tylko zapisać plik na pulpicie i wydrukować.
Gotowe prace można wykorzystać na wiele sposobów. Mogą stać się bazą do tworzenia innych prac plastycznych, wycinanek, laurek, mogą stać się samodzielnie wykonaną pomocą naukową na lekcje języka angielskiego. Ten ostatni pomysł najbardziej się nam podoba :-)
Inspiracją do przeprowadzenia zajęć był raport z kursu "Social media in the classroom", przygotowany przez uczestniczki szkolenia w Barcelonie.

« 1 2 3 4 5
...
18 »