Kiermasz świąteczny - 18 grudnia, od godz. 16.00

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

Kierunek - Barcelona!

Już jutro, w stolicy hiszpańskiej Katalonii, wylądują kolejni uczestnicy naszego projektu! Od poniedziałku zaczyna się tam tygodniowy kurs, dotyczący mediów społecznościowych w edukacji. W międzynarodowej grupie nauczycieli pracować będą panie: Iwona Czekalska, Magdalena Łapszyńska i Zofia Żywicka. Kurs będzie prowadzony w języku angielskim. Życzymy szczęśliwego lotu i czekamy na wieści!

Przygody z CLIL-em ciąg dalszy

News

Dzisiaj przekonaliśmy się, że języka angielskiego można się uczyć nawet na zajęciach ze szkolnym pedagogiem. Pani Ewelina Paluch, uczestniczka kwietniowego kursu CLIL w Dublinie, postanowiła porozmawiać z uczniami o relacjach w grupie rówieśniczej. Uczniowie, jako najważniejsze cechy dobrych relacji w grupie podali między innymi: szacunek, współpracę, pomoc. I właśnie angielskie słowo "respect" stało się inspiracją do wspólnej zabawy. Dzieci miały za zadanie dopisać do wyrazu RESPECT jak najwięcej słów w języku angielskim, na zasadzie układania słów w grze scrabble. Klasa 4b wykazała się podczas zajęć dobrą współpracą i dużym zaangażowaniem. A co najważniejsze uczniom bardzo przypadła do gustu taka forma zajęć. Cel lekcji został zrealizowany w 200 procentach! Wielkie brawa!
Takie zajęcia, to zapowiedź kolejnej innowacji pedagogicznej, nad którą pracuje już zespół nauczycieli. Ale... nie uprzedzajmy faktów

Dzielimy się pomysłami

News

Zaglądamy do ostatniego numeru miesięcznika Biblioteka w Szkole, a tam... scenariusz zajęć czytelniczych, autorstwa naszej szkolnej bibliotekarki, koordynatorki programu, pani Beaty Haładus! Pomysł na lekcję zrodził się podczas udziału w ubiegłorocznym kursie w Bolonii. Scenariusz jest również dostępny na naszej projektowej stronie, w zakładce "Dobre praktyki". Gratulujemy!

News

Nowy rok rozpoczynamy mocnym akcentem! Od września realizujemy w szkole dwie innowacje pedagogiczne, będące efektem naszego udziału w programie Erasmus+.
Panie Katarzyna Kapuścińska i Aleksandra Kołodziejczyk poprowadzą dla uczniów "Szkolny Klub Europejski", którego celem będzie wymiana doświadczeń ze szkołami w różnych krajach Europy, z wykorzystaniem platformy eTwinnig. Pierwsze szczegóły już wkrótce.
Druga innowacja, to "Let's try CLIL", oparta na nowoczesnej metodzie nauczania języka angielskiego, polegającej na integrowaniu treści zawartych w podstawie programowej różnych przedmiotów, z językiem obcym. Projektem objęte są klasy 6-8. Autorką innowacji jest nauczycielka j. angielskiego i szkolna koordynatorka programu Erasmus+, pani Dorota Prażuch.

Pierwsza lekcja z cyklu dotyczyła prowokacji gliwickiej, druga poświęcona została zagadnieniom przyrodniczym. Na zdjęciach - klasa 6B, podczas lekcji "Where does the rain come from".

Europass Mobilność

Podsumowanie update!
Z satysfakcją informujemy że czworo naszych nauczycieli - uczestników dwóch pierwszych mobilności, zdobyło dokumenty Europass Mobilność!
Europass Mobilność to bardzo ważne zaświadczenie, opisujące zakres wiedzy i doświadczeń, zdobytych podczas szkolenia za granicą. Zawiera szczegółowe dane dotyczące przebiegu szkolenia, znaczenia nabytych umiejętności dla rozwoju własnego oraz szkoły. Sporządzany jest w języku polskim i angielskim. Procedura wydawania dokumentu składa się z trzech etapów.
Pierwszy - to potwierdzenie przez organizację przyjmującą (czyli instytucję prowadzącą szkolenie).
Drugi - to zatwierdzenie dokumentu przez dyrektora szkoły macierzystej.
Ostatni etap to weryfikacja przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, polegająca na ocenie jakości wniosku i zgodności z priorytetami Krajowego Centrum Europass w Warszawie.
Dokumentem Europass Mobilność, mogą teraz się poszczycić panie Karina Wódkowska - Semik, Dorota Prażuch i Beata Haładus oraz pan Kamil Stęplowski.
Wszystkie certyfikaty i dokumenty, zdobywane przez nauczycieli w trakcie realizacji programu Erasmus+, to nie tylko osobista satysfakcja ale powód do domy dla całej szkolnej społeczności! Cieszymy się i gratulujemy!

« 1 2 3 4 5
...