Projekt był realizowany od 1.06.2017 do 31.05.2019

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

"Otwarci na naukę, otwarci na świat" na stronie wiceprezydenta miasta!

News

Pan prezydent Krystian Tomala o naszym Tygodniu Lekcji Otwartych!

Dziękujemy za uznanie i zapraszamy na kolejne szkolne wydarzenia edukacyjne, związane z naszym udziałem w programie Erasmus+
Oto link do pełnej publikacji -> KLIK!

Islandzka przygoda

Dziś ostatni dzień kursu "Structured Educational Visit to School/Institutes & Training Seminars in Iceland" w Reykjaviku. Panie Joanna Łakomy, Dorota Prażuch i Beata Haładus otrzymały dziś certyfikaty, potwierdzające udział w kursie, z oceną EXCELLENT!
Mnóstwo inspiracji, nowych doświadczeń i nowych, międzynarodowych przyjaźni.
Szkolenie w Reykjaviku skupione było wokół wizytowania szkół i wykładów na uniwersytecie. Był również czas na poznawanie przyrody i cudów natury Islandii.
Choć islandzka pogoda nas nie rozpieszczała, żal opuszczać to wyjątkowe miejsce.

Dzień Świętego Patryka

News

W poniedziałek, 18 marca świętowaliśmy w szkole Dzień Świętego Patryka, mieliśmy także okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat Irlandii oraz jak zawsze wykazać się ogromną kreatywnością. Zielony i radosny dzień rozpoczęliśmy od wspólnego ułożenia flagi Irlandii na sali gimnastycznej. Następnie losowalismy hasła związane z Irlandią, do których mieliśmy w klasach ułożyć listę wyrazów - skojarzeń w języku angielskim, realizując założenia metody CLIL. Efekty naszej pracy oraz znajomości języka, są do dzisiaj widoczne na korytarzach szkoły. Przez chwilę mogliśmy stać się irlandzkim skrzatem z rudą brodą w dużym zielonym kapeluszu..

Brawa za zgranie i zaangażowanie!

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba

Kodujemy

News

Uczestnictwo w projekcie Erasmus+ "Otwarci na naukę, otwarci na świat" wyzwala w nas nową energię. Tym razem w naszej szkole wraz z nadejściem wiosny ruszyła akcja "Wszyscy w SP 41 kodują". Inaugurację zajęć zapoczątkowali rodzice z 3a i 3b, którzy mieli okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez panią Bożenę Asman-Nowakowską i Karinę Wódkowską-Semik.

Kierunek - Islandia!

Dzisiaj, na ostatnią mobilność, wyrusza ostatnia trójka nauczycieli. Pani dyrektor Joanna Łomnicka - Łakomy, wraz z koordynatorkami projektu, paniami Dorotą Prażuch i Beatą Haładus, lecą na szkolenie do Reykjaviku.
Tak daleko jeszcze nas nie było. To aż 2800 km od Gliwic!
Trzymamy kciuki za bezpieczną podróż i czekamy na pierwsze wieści z Islandii.

Gangi þér vel! Jeśli wierzyć translatorowi, tak właśnie życzy się po islandzku powodzenia!

« 1 2 3 4 5
...