ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 3784068

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Realizujemy projekt FACE TO FACE WITH THE WORLD

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

Eyjafjallajokull i nie tylko...

News

Dzisiaj, prosto z Islandii, wróciły do szkoły uczestniczki ostatniej erasmusowej mobilności - pani dyrektor Joanna Łomnicka - Łakomy oraz koordynatorki projektu, panie Dorota Prażuch i Beata Haładus. Po szczegółowe informacje zapraszamy na naszą projektowa stronę. A teraz przenieśmy się na lekcję do klasy 4b, rzućmy okiem na islandzkie ciekawostki, dotknijmy prawdziwej, wulkanicznej lawy i spróbujmy nauczyć się wymawiać nazwę jednego z najsłynniejszych wulkanów na świecie :)

Zajęcia przygotowała dla dzieci pani Beata Haładus.

"Otwarci na naukę, otwarci na świat" na stronie wiceprezydenta miasta!

News

Pan prezydent Krystian Tomala o naszym Tygodniu Lekcji Otwartych!

Dziękujemy za uznanie i zapraszamy na kolejne szkolne wydarzenia edukacyjne, związane z naszym udziałem w programie Erasmus+
Oto link do pełnej publikacji -> KLIK!

Islandzka przygoda

Dziś ostatni dzień kursu "Structured Educational Visit to School/Institutes & Training Seminars in Iceland" w Reykjaviku. Panie Joanna Łakomy, Dorota Prażuch i Beata Haładus otrzymały dziś certyfikaty, potwierdzające udział w kursie, z oceną EXCELLENT!
Mnóstwo inspiracji, nowych doświadczeń i nowych, międzynarodowych przyjaźni.
Szkolenie w Reykjaviku skupione było wokół wizytowania szkół i wykładów na uniwersytecie. Był również czas na poznawanie przyrody i cudów natury Islandii.
Choć islandzka pogoda nas nie rozpieszczała, żal opuszczać to wyjątkowe miejsce.Dzień Świętego Patryka

News

W poniedziałek, 18 marca świętowaliśmy w szkole Dzień Świętego Patryka, mieliśmy także okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat Irlandii oraz jak zawsze wykazać się ogromną kreatywnością. Zielony i radosny dzień rozpoczęliśmy od wspólnego ułożenia flagi Irlandii na sali gimnastycznej. Następnie losowalismy hasła związane z Irlandią, do których mieliśmy w klasach ułożyć listę wyrazów - skojarzeń w języku angielskim, realizując założenia metody CLIL. Efekty naszej pracy oraz znajomości języka, są do dzisiaj widoczne na korytarzach szkoły. Przez chwilę mogliśmy stać się irlandzkim skrzatem z rudą brodą w dużym zielonym kapeluszu..

Brawa za zgranie i zaangażowanie!

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba

Kodujemy

News

Uczestnictwo w projekcie Erasmus+ "Otwarci na naukę, otwarci na świat" wyzwala w nas nową energię. Tym razem w naszej szkole wraz z nadejściem wiosny ruszyła akcja "Wszyscy w SP 41 kodują". Inaugurację zajęć zapoczątkowali rodzice z 3a i 3b, którzy mieli okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez panią Bożenę Asman-Nowakowską i Karinę Wódkowską-Semik.

« 1 2 3 4 5
...
21 »