ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 3070319

ZAPISY DO KLASY PIERWSZEJ - ZMIANA!

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

W roku szkolnym 2019/20 realizujemy projekt "Face to Face with the World"

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

FIND A QUESTION- FIND AN ANSWER

News

Rozstrzygnięcie- konkursu-zabawy realizowanych jako część projektu "Przystanek Hiszpania" w ramach programu Erasmus+.
Przypomnijmy, że jakiś czas temu ogłosiliśmy quiz dotyczący wiedzy o Hiszpanii. Uczestnicy musieli w pierwszej kolejności odnaleźć 20 pytań ukrytych na terenie szkoły, a następnie, w różnych dostępnych źródłach, poszukać na nie odpowiedzi. Dodajmy jeszcze, że pytania były w języku angielskim. Zwyciężczyniami zabawy zostały: Zosia i Oliwka z klasy 5c oraz Maja z klasy 4d. Dziewczynki, zgodnie z obietnicą, otrzymały oceny celujące z języka angielskiego oraz nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy! 

Quiz został przygotowany przez uczniów klasy 8b pod kierunkiem pani Magdaleny Łapszyńskiej

I znów artystycznie!

News

Panie Małgorzata Nieroda i Aleksandra Kołodziejczyk, zainspirowane kursem "Art in education", zrealizowały z uczniami klas czwartych wspólny projekt plastyczno-językowy. Najpierw na plastyce, w okresie karnawałowym, dzieci zaprojektowały własne stroje karnawałowe pod okiem pani Małgorzaty, a potem na języku angielskim z panią Aleksandrą uczniowie opisali swoje kostiumy, ćwicząc tworzenie wypowiedzi pisemnej z pomocą słowników. Dzieci bardzo zaangażowały się w pracę twórczą, zarówno tą plastyczną, jak i językową.

"Let's put art in our class"

News

Artystycznych aktywności ciąg dalszy. Oto następny piękny projekt, łączący treści z kursu "Art in education" we Florencji, ze szkolną innowacją eTwinning.
Klasa 4b brała udział w kolejnej lekcji związanej ze sztuką, prowadzoną przez panią Aleksandrę Kołodziejczyk w ramach projektu e-twinning "Let's put art in our class". Tym razem z okazji obchodzonego w szkole Dnia Gliwic uczniowie poznali twórczość naszego gliwickiego artysty Ryszarda Dasiewicza. Po części teoretycznej uczniowie tworzyli własne prace, wzorując się na linorytach Dasiewicza. Popatrzmy!

Ostatnia gazetka

News

Na holu na parterze można już podziwiać gazetkę krajoznawczą z Islandii. Reykjavik był ostatnim miejscem, odwiedzonym przez naszych nauczycieli w ramach projektu "Otwarci na naukę, otwarci na świat". Wkrótce przystąpimy do podsumowania udziału w programie. Dwa lata z Erasmusem minęły w mgnieniu oka!
Zanim siądziemy do statystyk i sprawozdań, zapraszamy na krótką wycieczkę na Północ.

Eyjafjallajokull i nie tylko...

News

Dzisiaj, prosto z Islandii, wróciły do szkoły uczestniczki ostatniej erasmusowej mobilności - pani dyrektor Joanna Łomnicka - Łakomy oraz koordynatorki projektu, panie Dorota Prażuch i Beata Haładus. Po szczegółowe informacje zapraszamy na naszą projektowa stronę. A teraz przenieśmy się na lekcję do klasy 4b, rzućmy okiem na islandzkie ciekawostki, dotknijmy prawdziwej, wulkanicznej lawy i spróbujmy nauczyć się wymawiać nazwę jednego z najsłynniejszych wulkanów na świecie :)

Zajęcia przygotowała dla dzieci pani Beata Haładus.

« 1 2 3 4
...
21 »