Tydzień Lekcji Otwartych 4 - 8 marca 2019

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

Lektury na Kahoot!

News

Dla młodzieży świat bez urządzeń mobilnych nie istnieje. Jeśli sprytnie wykorzystamy je do celów dydaktycznych, mogą stać się znakomitym sposobem na urozmaicenie zajęć.
Nam posłużyły do "ocieplenia wizerunku" szkolnych lektur ;-)
Kahoot to popularna platforma do tworzenia quizów. Uczniowie o wiele chętniej rozwiązują wszelkiego rodzaju zadania, jeżeli podaje się je w atrakcyjnej formie.
Nasza szkolna bibliotekarka, pani Beata Haładus, obserwując entuzjazm, z jakim młodzież podchodzi do wszelkich sprawdzianów z użyciem urządzeń mobilnych, wpadła na pomysł, aby utworzyć szkolną bazę testów do lektur szkolnych na platformie Kahoot. Pytania układają sami uczniowie. Przy okazji, chcąc nie chcąc, utrwalają sobie znajomość treści książek.
Pierwszy etap jest "analogowy". Każda grupa, na kartkach, układa po 2-3 pytania do wyznaczonej części książki, podając trzy odpowiedzi błędne i jedną prawidłową.
Po zebraniu wszystkich propozycji wybieramy 10 najlepszych i wpisujemy bezpośrednio na platformę.
Ostatni etap to sprawdzanie, czy wszystko działa.

Uwaga! Nasza baza jest dostępna dla wszystkich, po uprzednim zalogowaniu na platformę, pod TYM LINKIEM

ZAPRASZAMY!

Piątek dla Rodzica

Od dzisiaj startuje na naszej stronie na Facebooku PIĄTEK DLA RODZICA.
Co tydzień będziemy proponować rodzicom lekturę znalezionych w sieci tekstów na temat wychowania i rozwoju dziecka.
Na dobry początek jedna z najpiękniejszych myśli Janusza Korczaka.

Yeni Yılınız kutlu olsun!

News

Pod tym tajemniczym tytułem kryje się kolejny projekt, realizowany w ramach innowacji Szkolny Klub Europejski, w związku z udziałem szkoły w programie Erasmus+.
"Yeni Yılınız kutlu olsun" to po turecku "Szczęśliwego Nowego Roku". Oto szczegóły :)

Czy warto uczyć się języka angielskiego? Odpowiedź na to pytanie znają już uczniowie klas trzecich i czwartych, którzy zgłosili się do międzynarodowego projektu e-twinning "Write, draw and send", prowadzonego w ramach Szkolnego Klubu Europejskiego. Projekt polega na wymianie korespondencji z uczniami z Turcji, oczywiście po angielsku. W grudniu - pod okiem nauczycielek języka angielskiego, pań Aleksandry Kołodziejczyk i Ewy Garczyńskiej - dzieci napisały pierwsze listy oraz przygotowały własnoręcznie robione kartki noworoczne dla swoich nowych, zagranicznych przyjaciół.
Nieprzypadkowo zgłosiliśmy się do projektu, którego częścią jest tworzenie prac ręcznych. Po kursie we Florencji wiemy, jak ważną rolę w rozwoju dziecka odgrywa sztuka. Współpracujemy z trzema tureckimi szkołami, pierwsze listy powędrowały do nadmorskiej miejscowości Karataş, położonej w prowincji Kahramanmaraş.

UWAGA RODZICE!

Szanowni Państwo,

szkolna kadra pedagogiczna nieustannie kształci się i poszukuje nowych inspiracji, podnoszących jakość nauczania. Służy temu między innymi realizacja projektu „Otwarci na naukę, otwarci na świat. Nasz pomysł na paszport do wiedzy”. O tym, w jaki sposób udział w projekcie przekłada się na pracę z uczniami, informujemy Państwa regularnie na naszych stronach projektowych.

Obecnie przygotowujemy się do udziału w kolejnym projekcie unijnym w ramach programu Erasmus+

Planujemy skupić się na następujących zagadnieniach:

• podniesienie kompetencji językowych (CLIL),
  • robotyka i gamifikacja,
  • technologie informacyjno – komunikacyjne (TIK),
  • cyberprzemoc,
  • pomoc uczniom z dysfunkcjami,
  • wielokulturowość.

Decydując się na udział w kolejnym projekcie mamy na uwadze potrzeby całej szkolnej społeczności, dlatego jesteśmy otwarci na propozycje z Państwa strony.

Wszelkie sugestie prosimy zgłaszać koordynatorom projektu za pośrednictwem e-dziennika do dnia 12 stycznia 2019.

koordynatorzy projektu
Dorota Prażuch i Beata Haładus

Klub Kreatywnego Nauczyciela

News

W piątek 21 grudnia, tuż po zakończeniu lekcji, na pierwszym roboczym spotkaniu zebrał się nowy zespół projektowy, pod ambitnie brzmiącą nazwą "Klub Kreatywnego Nauczyciela"
Omówione zostały plany działań szkolnych i międzyszkolnych, włączających doświadczenia uczestników wszystkich dotychczas zrealizowanych mobilności. Rozpoczęto też pracę nad kolejnym projektem Erasmus+ na lata 2019/2021. Zespół tworzą koordynatorki projektu "Otwarci na naukę otwarci na świat" panie Dorota Prażuch, Beata Haładus oraz panie Agnieszka Lanuszny, Aleksandra Kołodziejczyk i Katarzyna Kapuścińska, które zgłosiły chęć pracy nad nowym wnioskiem. Idea powołania zespołu zrodziła się podczas spotkania szkolnych koordynatorów projektów europejskich w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Katowicach.

« 1 2 3 4
...