Wakacje

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

Mapping w Gliwicach?

News

Pani Agnieszka Lanuszny, podczas kursu "Art in education" we Florencji, zachwyciła się techniką 3D mappingu. Okazało się, że u podstaw efektownych trójwymiarowych pokazów leży prosty rysunek! Aż sie prosi, aby wykorzystać to w szkole!
I tak zrodził sie pomysł na międzyszkolny konkurs plastyczny. Zadanie polegało na zaprojektowaniu fasady Zamku Piastowskiego. W konkursie wzięło udział ponad 30 uczniów gliwickich szkół, a najciekawsze prace zdobyły nagrody i wyróżnienia. Kto wie, może nasze pomysły będą kiedyś wykorzystane do pokazów multimedialnych w naszym mieście?
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

FIND A QUESTION- FIND AN ANSWER

News

Rozstrzygnięcie- konkursu-zabawy realizowanych jako część projektu "Przystanek Hiszpania" w ramach programu Erasmus+.
Przypomnijmy, że jakiś czas temu ogłosiliśmy quiz dotyczący wiedzy o Hiszpanii. Uczestnicy musieli w pierwszej kolejności odnaleźć 20 pytań ukrytych na terenie szkoły, a następnie, w różnych dostępnych źródłach, poszukać na nie odpowiedzi. Dodajmy jeszcze, że pytania były w języku angielskim. Zwyciężczyniami zabawy zostały: Zosia i Oliwka z klasy 5c oraz Maja z klasy 4d. Dziewczynki, zgodnie z obietnicą, otrzymały oceny celujące z języka angielskiego oraz nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy!

Quiz został przygotowany przez uczniów klasy 8b pod kierunkiem pani Magdaleny Łapszyńskiej

I znów artystycznie!

News

Panie Małgorzata Nieroda i Aleksandra Kołodziejczyk, zainspirowane kursem "Art in education", zrealizowały z uczniami klas czwartych wspólny projekt plastyczno-językowy. Najpierw na plastyce, w okresie karnawałowym, dzieci zaprojektowały własne stroje karnawałowe pod okiem pani Małgorzaty, a potem na języku angielskim z panią Aleksandrą uczniowie opisali swoje kostiumy, ćwicząc tworzenie wypowiedzi pisemnej z pomocą słowników. Dzieci bardzo zaangażowały się w pracę twórczą, zarówno tą plastyczną, jak i językową.

"Let's put art in our class"

News

Artystycznych aktywności ciąg dalszy. Oto następny piękny projekt, łączący treści z kursu "Art in education" we Florencji, ze szkolną innowacją eTwinning.
Klasa 4b brała udział w kolejnej lekcji związanej ze sztuką, prowadzoną przez panią Aleksandrę Kołodziejczyk w ramach projektu e-twinning "Let's put art in our class". Tym razem z okazji obchodzonego w szkole Dnia Gliwic uczniowie poznali twórczość naszego gliwickiego artysty Ryszarda Dasiewicza. Po części teoretycznej uczniowie tworzyli własne prace, wzorując się na linorytach Dasiewicza. Popatrzmy!

Ostatnia gazetka

News

Na holu na parterze można już podziwiać gazetkę krajoznawczą z Islandii. Reykjavik był ostatnim miejscem, odwiedzonym przez naszych nauczycieli w ramach projektu "Otwarci na naukę, otwarci na świat". Wkrótce przystąpimy do podsumowania udziału w programie. Dwa lata z Erasmusem minęły w mgnieniu oka!
Zanim siądziemy do statystyk i sprawozdań, zapraszamy na krótką wycieczkę na Północ.

« 1 2 3 4
...