ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 1997262

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Rozwijamy się

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

Let's talk about Spain czyli o Hiszpanii po angielsku

News

We wtorek 24 kwietnia nasi uczniowie uczyli się o Hiszpanii po angielsku!
Na zaproszenie szkolnych koordynatorek programu Erasmus+ pań Beaty Haładus i Doroty Prażuch, przyjechali do Gliwic studenci z Hiszpanii, odbywający praktyki pedagogiczne w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego, pod kierunkiem pani dr Cecylii Tatoj.

Nasi goście goście - Mercedes de la Torre Fuentes, Nieves Tamayo i
David Peñaranda Hernández, specjalnie dla nas przygotowali ciekawą lekcję, przybliżającą kulturę, historię i geografię Hiszpanii. Były też ciekawostki sportowe i kulinarne, a także nauka podstawowych hiszpańskich zwrotów grzecznościowych. Okazało się, że nasi uczniowie mają sporą wiedzę na temat tego kraju, co udowodnili w teście sprawdzającym, przeprowadzonym na koniec spotkania.

Zajęcia były dla uczniów niezwykłą okazją nie tylko do poszerzenia wiedzy na temat Hiszpanii, ale również do zweryfikowania umiejętności komunikowania się w języku angielskim poza systemem lekcyjnym. Dla niektórych była to pierwsza taka okazja w życiu. W lekcji uczestniczyli przedstawiciele klas 4-7, a w role asystentek dzielnie wcieliły się Ania, Wiktoria i Lenka  z klasy 5a. Brawo!

W trakcie spotkania rozstrzygnięto także konkurs „Hiszpania bardziej i mniej znana”. Prawidłowych odpowiedzi udzieliło 18 uczniów, pośród których rozlosowano nagrody. Gratulacje!

Spotkanie było elementem projektu edukacyjnego „Przystanek Hiszpania”, realizowanego w ramach szkolnego programu Erasmus+ „Otwarci na naukę, otwarci na świat. Nasz pomysł na paszport do wiedzy”.

Bye, bye Ireland...

Kurs "Intensive English Course and CLIL for Teachers" w Dublinie zakończony!
Kolejne certyfikaty zdobyte. Gratulacje!!!
A oto, jak uczestniczki szkolenia mówią o swoich doświadczeniach:

Poznanie metody CLIL, opartej na współpracy, komunikacji, aktywności i twórczym myśleniu daje nam szereg możliwości, które wykorzystamy w pracy zawodowej. Kurs języka angielskiego, konwersacja z ludźmi różnych narodowości, poznanie innych kultur jest doskonałym przykładem aktywnego myślenia. Doświadczenia zdobyte w Dublinie, ułatwią nam współpracę z wolontariuszami podczas wyjazdów Euroweek, organizowanych dla naszych uczniów.
W programie kursu, oprócz zajęć metodycznych i językowych, znalazły się wycieczki po Dublinie i atrakcjach turystycznych Irlandii.
W kursie uczestniczyły panie: Ewelina Paluch, Małgorzata Nowakowwska i Anna Wasilewska.

Hiszpania bardziej i mniej znana

Co kojarzy się z Hiszpanią? Król, czy prezydent? Paella czy pizza? Ford, volvo, a może SEAT? Na takie pytania trzeba poprawnie odpowiedzieć, aby mieć szansę na wygraną w naszym nowym konkursie na słupie. Na odpowiedzi czekamy do 20 kwietnia. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi we wtorek 24 kwietnia. Uwaga, będzie niespodzianka!
Konkurs przygotowały uczestniczki erasmusowego kursu dla nauczycieli w Madrycie - panie Irena Ciosk i Bożena Asman - Nowakowska. Zapraszamy!Kierunek - Dublin!

Ostatnia erasmusowa mobilność w tym roku szkolnym to Dublin. W instytucji "Europass Teacher Academy" odbędzie się tam kurs wzmacniający kompetencje językowe nauczycieli i przygotowujący do wprowadzenia w szkole innowacji pedagogicznej opartej na metodzie CLIL. Kurs będzie prowadzony w języku angielskim.
Do wyjazdu szykują się trzy nauczycielki o różnych specjalnościach, doświadczone w organizowaniu międzynarodowej imprezy integracyjnej "Euroweek".
Życzymy wysokich lotów i kierujemy myśli w stronę Irlandii.
Good luck!!!Educación física czyli WF po hiszpańsku

Dzieci z klasy 2b uczestniczyły niedawno w niezwykłej lekcji wychowania fizycznego. Panu Kamilowi Stęplowskiemu,  uczestnikowi kursu "Sport in education"w Grenadzie, tak bardzo spodobały się hiszpańskie pomysły na lekkoatletyczną rozgrzewkę, że postanowił przeprowadzić podobne zajęcia ze swoimi podopiecznymi. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że część lekcji odbyła się w języku hiszpańskim! Jest to znakomity pomysł na urozmaicenie lekcji i pochwalenie się znajomością języka a także przykład na to, że dobry nauczyciel kształci się przez całe życie.
Tak oto idea naszego projektu "Otwarci na naukę, otwarci na świat", znajduje zastosowanie w praktyce. Brawo!


« 1 2 3 4
...
8 »