Uroczyste spotkanie jubileuszowe - 23 października 2018 r. o godz. 12.00

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

My friend

News

W oczekiwaniu na materiał z Barcelony, zaglądamy do klasy 6a. A tam... kolejna lekcja z elementami języka angielskiego! Temat - "Mój przyjaciel". Uczniowie, w języku polskim i angielskim, określali cechy, jakie powinien mieć dobry przyjaciel. Było wesoło i z pożytkiem. Zajęcia z zastosowaniem metody CLIL, przeprowadziła pani Anna Wasilewska.

Kierunek - Barcelona!

Już jutro, w stolicy hiszpańskiej Katalonii, wylądują kolejni uczestnicy naszego projektu! Od poniedziałku zaczyna się tam tygodniowy kurs, dotyczący mediów społecznościowych w edukacji. W międzynarodowej grupie nauczycieli pracować będą panie: Iwona Czekalska, Magdalena Łapszyńska i Zofia Żywicka. Kurs będzie prowadzony w języku angielskim. Życzymy szczęśliwego lotu i czekamy na wieści!

Przygody z CLIL-em ciąg dalszy

News

Dzisiaj przekonaliśmy się, że języka angielskiego można się uczyć nawet na zajęciach ze szkolnym pedagogiem. Pani Ewelina Paluch, uczestniczka kwietniowego kursu CLIL w Dublinie, postanowiła porozmawiać z uczniami o relacjach w grupie rówieśniczej. Uczniowie, jako najważniejsze cechy dobrych relacji w grupie podali między innymi: szacunek, współpracę, pomoc. I właśnie angielskie słowo "respect" stało się inspiracją do wspólnej zabawy. Dzieci miały za zadanie dopisać do wyrazu RESPECT jak najwięcej słów w języku angielskim, na zasadzie układania słów w grze scrabble. Klasa 4b wykazała się podczas zajęć dobrą współpracą i dużym zaangażowaniem. A co najważniejsze uczniom bardzo przypadła do gustu taka forma zajęć. Cel lekcji został zrealizowany w 200 procentach! Wielkie brawa!
Takie zajęcia, to zapowiedź kolejnej innowacji pedagogicznej, nad którą pracuje już zespół nauczycieli. Ale... nie uprzedzajmy faktów

Dzielimy się pomysłami

News

Zaglądamy do ostatniego numeru miesięcznika Biblioteka w Szkole, a tam... scenariusz zajęć czytelniczych, autorstwa naszej szkolnej bibliotekarki, koordynatorki programu, pani Beaty Haładus! Pomysł na lekcję zrodził się podczas udziału w ubiegłorocznym kursie w Bolonii. Scenariusz jest również dostępny na naszej projektowej stronie, w zakładce "Dobre praktyki". Gratulujemy!

News

Nowy rok rozpoczynamy mocnym akcentem! Od września realizujemy w szkole dwie innowacje pedagogiczne, będące efektem naszego udziału w programie Erasmus+.
Panie Katarzyna Kapuścińska i Aleksandra Kołodziejczyk poprowadzą dla uczniów "Szkolny Klub Europejski", którego celem będzie wymiana doświadczeń ze szkołami w różnych krajach Europy, z wykorzystaniem platformy eTwinnig. Pierwsze szczegóły już wkrótce.
Druga innowacja, to "Let's try CLIL", oparta na nowoczesnej metodzie nauczania języka angielskiego, polegającej na integrowaniu treści zawartych w podstawie programowej różnych przedmiotów, z językiem obcym. Projektem objęte są klasy 6-8. Autorką innowacji jest nauczycielka j. angielskiego i szkolna koordynatorka programu Erasmus+, pani Dorota Prażuch.

Pierwsza lekcja z cyklu dotyczyła prowokacji gliwickiej, druga poświęcona została zagadnieniom przyrodniczym. Na zdjęciach - klasa 6B, podczas lekcji "Where does the rain come from".

« 1 2 3
...