ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 3070415

ZAPISY DO KLASY PIERWSZEJ - ZMIANA!

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

W roku szkolnym 2019/20 realizujemy projekt "Face to Face with the World"

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

Piszą o nas!

News

Biblioteka - Centrum Informacji to popularny kwartalnik dla nauczycieli bibliotekarzy. W najnowszym wydaniu ukazał się artykuł pani Beaty Haładus, na temat wykorzystaniu narzędzi TIK w szkolnej praktyce bibliotekarskiej. Tekst opisuje warsztaty, jakie dla członków TNBSP Oddział Katowice nasza koordynatorka przeprowadziła podczas niedawnego spotkania branżowego.
Inspiracją był oczywiście udział szkoły w programie Erasmus+. Gratulacje!Monuments across Europe

News

Szkolne Koło Europejskie wzięło udział w kolejnym projekcie e-twinning "Monuments across Europe", w którym uczniowie europejskich szkół dzielą się ze sobą informacjami o lokalnych zabytkach. Uczennice klas czwartych przygotowały plakat o Radiostacji, który można podziwiać na naszej gazetce. Pracując nad projektem, dziewczyny wybrały najważniejsze informacje, ktore mogłyby zainteresować uczniów z innych państw, a cały plakat przygotowały po angielsku.
Opiekę nad projektem sprawowała pani Aleksandra Kołodziejczyk
Brawo!

Wystawa plakatów

Do końca maja, w filli MBP na Sikorniku można podziwiać prace wykonane przez uczniów klasy 8b, na zajęciach czytelniczych i lekcjach informatyki.
ZAPRASZAMY!!!

Edukacja w Islandii

System edukacyjny w Islandii, szkolna praktyka, pomysły, zaskakujące rozwiązania. Czym różni się nasza szkoła od szkół w Reykjaviku. Czy zmienne obuwie jest obowiązkowe i czy na lekcjach można siedzieć w czapce...
O tym wszystkim opowiadały podczas WDN-u uczestniczki ostatniej już mobilności, pani dyrektor Joanna Łomnicka - Łakomy oraz koordynatorki, panie Dorota Prażuch i Beata Haładus.

Mapping w Gliwicach?

News

Pani Agnieszka Lanuszny, podczas kursu "Art in education" we Florencji, zachwyciła się techniką 3D mappingu. Okazało się, że u podstaw efektownych trójwymiarowych pokazów leży prosty rysunek! Aż sie prosi, aby wykorzystać to w szkole!
I tak zrodził sie pomysł na międzyszkolny konkurs plastyczny. Zadanie polegało na zaprojektowaniu fasady Zamku Piastowskiego. W konkursie wzięło udział ponad 30 uczniów gliwickich szkół, a najciekawsze prace zdobyły nagrody i wyróżnienia. Kto wie, może nasze pomysły będą kiedyś wykorzystane do pokazów multimedialnych w naszym mieście?
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

« 1 2 3
...
21 »