Licznik odwiedzin: 1997271

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

Buenos dias!

News

A dziś mała ściąga dla wszystkich, którzy wybierają się do Hiszpanii.
Jak się po hiszpańsku poprawnie przywitać, pozdrowić i grzecznie pożegnać, wie już cała klasa 4a. Wychowawczyni, pani Agnieszka Lanuszny, przygotowała dla swoich podopiecznych specjalną lekcję na temat hiszpańskich zwrotów grzecznościowych. A to wszystko w ramach realizowanego w szkole otwartego projektu edukacyjnego "Przystanek Hiszpania".
Muchas gracias!!!

A może do Irlandii?

Jeżeli ktoś planuje wybrać się w wakacje do Irlandii i nie wie od czego zacząć, to na holu na parterze znajdzie podpowiedź.
Uczestniczki ostatniej tegorocznej mobilności do Dublina - panie Ewelina Paluch, Anna Wasilewska i Małgorzata Nowakowska, przygotowały gazetkę pełną ciekawostek na temat "Zielonej Wyspy". Zapraszamy!

Piszą o nas w gazecie!

Informacja naszej o lekcji ze studentami z Hiszpanii "Let's talk about Spain", trafiła do papierowego wydania Miejskiego Serwisu Informacyjnego! Teraz o naszym udziale w programie Erasmus+ wiedzą już całe Gliwice!
Najnowszy numer gazetki wraz z ulotką na temat projektu "Otwarci na naukę, otwarci na świat. Nasz pomysł na paszport do wiedzy", rozdawaliśmy rodzicom podczas popołudniowego spotkania w szkole.

Czas relaksu

News

Gdy stres i napięcie dają o sobie znać, najlepiej zrobić sobie przerwę i najzwyczajniej w świecie odpocząć. Ale jak tego dokonać na lekcji w szkole?
Wiedzą już o tym uczniowie klas trzecich, którzy po wyczerpującym teście trzecioklasisty, mieli okazję zregenerować siły na specjalnych zajęciach relaksacyjnych.
Scenariusz zajęć został opracowany na podstawie doświadczeń z kursu "Coaching in educational contexts to reduce early school leaving" w Madrycie, w którym w ramach programu Erasmus+ uczestniczyły panie: Renata Linek - Nowakowska, Bożena Asman - Nowakowska i Irena Ciosk.
Mamy nadzieję, że pomysł się przyjmie i na stałe zagości w planie zajęć wychowawczych od przyszłego roku szkolnego.
Konspekt zajęć jest już na oficjalnej stronie projektu w zakładce "Dobre praktyki" do wykorzystania przez nauczycieli z całego kraju.

Podbijamy internet

Nasze spotkanie z Hiszpanami zostało zauważone przez oficjalną stronę Miasta Gliwice! Duma nas rozpiera 😊 Klik!

« 1 2 3
...