Rozwijamy się

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

Dzielimy się wiedzą

W ubiegły poniedziałek, szkolne koordynatorki projektu - panie Dorota Prażuch i Beata Haładus, przeprowadziły spotkanie szkoleniowe dla grona pedagogicznego w ramach WDN. Zajęcia opierały się na wiedzy wyniesionej z listopadowego kursu w Bolonii. Tematem zajęć była komunikacja pozawerbalna i mowa ciała w wystąpieniach publicznych. Było trochę teorii, trochę praktyki i mnóstwo wskazówek, jak skutecznie zainteresować odbiorcę, jak unikać błędów i jak pokonać stres.
W trakcie spotkania zdano również relację z przebiegu realizacji projektu i ogłoszono II etap rekrutacji na mobilności w roku szkolnym 2018/19.

Poznaj książkę po okładce albo... komunikacja interpersonalna.

W zakładce "Dobre praktyki" na głównej stronie projektu, pojawił się kolejny scenariusz zajęć, będący efektem doświadczeń nauczycieli uczestniczących w mobilnościach. Dzielenie się wiedzą to jedna z ważniejszych idei Erasmusa, dlatego z naszych pomysłów mogą korzystać nauczyciele z całego kraju. Na razie, na zajęciach pt. "Poznaj książkę po okładce", w trudnej dziedzinie komunikacji interpersonalnej, wprawiali się uczniowie klasy 5a.

Zdrowo, sportowo

Sport i prawidłowe żywienie promowane są w szkole od zawsze. Uzyskaliśmy w tych obszarach wiele ważnych certyfikatów.
Aktywność fizyczna i zdrowy styl życia to także jeden z priorytetów projektu "Otwarci na naukę, otwarci na świat". Nic więc dziwnego, że w szkole pojawiają się takie miejsca, jak to :-)
Wystawka jest efektem akcji "Wspólne śniadanie w klasie" w ramach ogólnopolskiej kampanii "Śniadanie daje moc".

Dobre praktyki, dobre lekcje!

W zakładce "Dobre Praktyki" pojawiają się już pierwsze materiały do wykorzystania na lekcjach. W zajęciach z zakresu kreatywności i umiejętności pracy w grupie skorzystąły już klasy 7b i 6b. Lekcja została zainspirowana zajęciami "Soft Skills and Leadership Training" w ramach kursu "Public speaking and presentation skills for teachers" w Bolonii.

Ciekawostki ze świata

Nauczyciele, którzy powrócili z pierwszych mobilności, przygotowali minigazetkę z ciekawostkami dotyczącymi miast, w których odbywały się kursy. Będzie to stałym elementem projektu, przewidzianym w ramach upowszechniania udziału szkoły w projekcie.
Grenada i Bolonia w pigułce - do obejrzenia na holu na parterze.
Zapraszamy!