Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

Poznaj książkę po okładce albo... komunikacja interpersonalna.

W zakładce "Dobre praktyki" na głównej stronie projektu, pojawił się kolejny scenariusz zajęć, będący efektem doświadczeń nauczycieli uczestniczących w mobilnościach. Dzielenie się wiedzą to jedna z ważniejszych idei Erasmusa, dlatego z naszych pomysłów mogą korzystać nauczyciele z całego kraju. Na razie, na zajęciach pt. "Poznaj książkę po okładce", w trudnej dziedzinie komunikacji interpersonalnej, wprawiali się uczniowie klasy 5a.

Zdrowo, sportowo

Sport i prawidłowe żywienie promowane są w szkole od zawsze. Uzyskaliśmy w tych obszarach wiele ważnych certyfikatów.
Aktywność fizyczna i zdrowy styl życia to także jeden z priorytetów projektu "Otwarci na naukę, otwarci na świat". Nic więc dziwnego, że w szkole pojawiają się takie miejsca, jak to :-)
Wystawka jest efektem akcji "Wspólne śniadanie w klasie" w ramach ogólnopolskiej kampanii "Śniadanie daje moc".

Dobre praktyki, dobre lekcje!

W zakładce "Dobre Praktyki" pojawiają się już pierwsze materiały do wykorzystania na lekcjach. W zajęciach z zakresu kreatywności i umiejętności pracy w grupie skorzystąły już klasy 7b i 6b. Lekcja została zainspirowana zajęciami "Soft Skills and Leadership Training" w ramach kursu "Public speaking and presentation skills for teachers" w Bolonii.

Ciekawostki ze świata

Nauczyciele, którzy powrócili z pierwszych mobilności, przygotowali minigazetkę z ciekawostkami dotyczącymi miast, w których odbywały się kursy. Będzie to stałym elementem projektu, przewidzianym w ramach upowszechniania udziału szkoły w projekcie.
Grenada i Bolonia w pigułce - do obejrzenia na holu na parterze.
Zapraszamy!

Bolonia zdobyta!

Tydzień w Bolonii minął w mgnieniu oka. Do kraju powróciły już koordynatorki programu - panie Dorota Prażuch i Beata Haładus. Kurs zakończony, certyfikaty rozdanie, nowe przyjaźnie nawiązane.

"Jesteśmy bogatsze o nowe doświadczenia, nowe pomysły na zajęcia z uczniami, wiemy od czego zależy dobry 'speech' i jak zainteresować odbiorcę swoją prezentacją.
Bolonię znamy już prawie jak własną kieszeń i polecamy wszystkim zwiedzanie tego pięknego, tętniącego życiem miasta [...]. Będzie nam brakować codziennych zajęć w międzynarodowej grupie. Obiecaliśmy sobie wszyscy, że pozostaniemy w kontakcie i popracujemy nad wspólnym projektem dla naszych uczniów" - czytamy w relacji na facebookowej stronie projektu.
Cieszy nas, że udział naszych nauczycieli w europejskim programie Erasmus+ jest tak satysfakcjonujący i stymulujący do nowych wyzwań edukacyjnych!