ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 3190352

UCZYMY ZDALNIE

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

W roku szkolnym 2019/20 realizujemy projekt "Face to Face with the World"

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

Przygotowania do mobilności - odcinek trzeci

Każdy, kto wybiera się w podróż za granicę, chce wiedzieć o danym kraju jak najwięcej. O historii, geografii czy tradycjach, można poczytać w przewodnikach. O tym, jak wygląda życie codzienne, jak nie popełniać gaf, co wypada a czego robić nie wolno, najlepiej zapytać kogoś, kto zna to wszystko z własnego doświadczenia. Krajem, który nasi nauczyciele odwiedzą w czasie trwania projektu aż trzy razy, jest Hiszpania.
Z myślą o tym, zaprosiliśmy do szkoły na specjalny wykład, wybitnego znawcę kultury Hiszpanii, panią dr Cecylię Tatoj z Zakładu Badań Iberyjskich i Latynoamerykańskich Uniwersytetu Śląskiego. Pani dr Tatoj opowiedziała o różnicach kulturowych między Polska a Hiszpanią i o podłożu niektórych zjawisk społecznych. W formie dramy z udziałem nauczycieli, przedstawiła przyczyny nieporozumień w kontaktach interpersonalnych w codziennych sytuacjach i wyjaśniła, jak unikać kłopotliwych sytuacji.
Po dzisiejszym spotkaniu możemy być pewni, że uczestnicy hiszpańskich mobilności będą się czuć w tym kraju swobodnie, a pobyt w Hiszpanii będzie dla nich satysfakcjonujący nie tylko zawodowo, ale i kulturowo.
Serdecznie dziękujemy!


Spotkanie metodyczne nauczycieli bibliotekarzy

W dniu 15 lutego odbyło się w naszej szkole zebranie metodyczne nauczycieli bibliotekarzy z Gliwic i powiatu gliwickiego. Uczestnicy, oprócz dyskusji na tematy zawodowe, mieli również okazję wysłuchać prelekcji dotyczącej komunikacji pozawerbalnej, przygotowanej przez naszą szkolną bibliotekarkę, koordynatorkę programu Erasmus+, panią Beatę Haładus, w ramach upowszechniania udziału szkoły w projekcie.

Przygotowania do mobilności - odcinek drugi

Osobom zaglądającym na naszą stronę, na pewno rzuciły się w oczy czerwone teczki z nazwą i logo projektu. Co w nich jest?
Teczki zawierają wszystkie niezbędne dokumenty uczestnika. A jest tego sporo...
Najważniejsze z nich to: umowa z organizacją wysyłającą, karta jakości mobilności, międzynarodowy dokument "Europass Mobilność", ankieta ewaluacyjna, a także specjalna koperta na szybkie notatki, ulotki, wizytówki, które przydadzą się podczas realizacji projektu. Teczka wyposażona jest również w "Niezbędnik Uczestnika", czyli kompendium informacji na temat kraju docelowego, telefony alarmowe i kontakty do polskich placówek dyplomatycznych.
Po zakończeniu kursu do teczki powędruje również certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.Przygotowania do mobilności - odcinek pierwszy

Przygotowania do mobilności to nie tylko organizacja podróży i zakwaterowania. To również szereg starannie opracowanych przez koordynatorów czynności, mających na celu zaopatrzenie uczestników w pakiet informacji i umiejętności, wspomagających udział w szkoleniach. Jednym z takich działań jest przygotowanie językowe. Z kompaktowego kursu języka angielskiego korzystają nauczyciele, którzy pragną odświeżyć swoją znajomość języka i zapoznać ze specjalistycznym słownictwem, związanym z planowanymi szkoleniami. Kurs prowadzi koordynatorka projektu, pani Dorota Prażuch.Upowszechniamy!

Mocną stroną naszego projektu jest plan upowszechniania efektów udziału w kursach. Jednym ze sposobów realizacji tego zadania, jest organizowanie spotkań doskonalących dla nauczycieli spoza szkoły.
Prezentacją na temat komunikacji pozawerbalnej, na ubiegłotygodniowym zebraniu Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich w Katowicach, pochwaliła się koordynatorka projektu, pani Beata Haładus.