ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 2643479

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Projekt realizujemy od 1.06.2017 do 31.05.2019

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

Polska - Senegal 8:7!

 A oto fragment Europejskiego Planu Rozwoju Szkoły:

"Nasz udział w programie Erasmus+ ma na celu długofalowe wzmocnienie obszarów, które odpowiadają za kształcenie ucznia szkoły podstawowej [...], zdolnego do współdziałania w grupie, w duchu tolerancji i poszanowania wartości".
Poniżej relacja z kolejnej sportowej imprezy, która idealnie obrazuje, w jaki sposób realizujemy założenia projektowe w praktyce.
Więcej w LINKU na stronie szkoły.
A tak o naszej imprezie pisze najpopularniejszy gliwicki portal DZISIAJ W GLIWICACH!

Tak inspiruje Erasmus+ !

W dn. 5 czerwca odbyły się w naszej szkole pierwsze w historii otwarte igrzyska lekkoatletyczne. Pod hasłem „Bijemy rekordy” w licznych konkurencjach sprawdzali swoje sportowe możliwości uczniowie klas – od 1 do 7. Po uroczystym zapaleniu znicza olimpijskiego, wszyscy zawodnicy wykonali wspólną rozgrzewkę. Do rywalizacji zgłosiła się ponad połowa całej szkolnej społeczności. Swoich sił spróbowali nawet ci, którzy do tej pory stronili od sportowego wysiłku. Z pewnością przyczyniła się do tego różnorodność konkurencji, starannie dobranych przez organizatorów. Ci, którzy nie brali udziału w zawodach, mogli korzystać ze specjalnej strefy aktywności, wyposażonej w atrakcyjne przyrządy do ćwiczeń sprawnościowych.
Przedsięwzięcie wpisało się w realizację jednego z priorytetów edukacyjnych szkoły, jakim jest aktywizacja ruchowa uczniów i promowanie zdrowego stylu życia. Inspiracją stał się również udział w międzynarodowych kursach edukacyjnych, w których nauczyciele SP41 szkolą się w ramach programu Erasmus+.

Imprezę przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego pod kierunkiem pana Kamila Stęplowskiego. Brawo!

Z ostatniej chwili! Relacja z naszych igrzysk znalazła się na oficjalnej stronie Miasta Gliwice! KLIK!

Więcej zdjeć z imprezy TUTAJ

WDN

We wtorek 5 czerwca, odbyło się kolejne erasmusowe spotkanie w ramach WDN. Tym razem, wiedzą i doświadczeniami z mobilności, podzielili się uczestnicy kursów w Madrycie, Dublinie i Grenadzie. Było trochę teorii, trochę praktyki i mnóstwo pozytywnej energii!

Grono pedagogiczne zostało zapoznane z raportem dotyczącym przedwczesnego kończenia edukacji, a także z metodą relaksacyjną EFT, ułatwiają rozładowanie napięcia i radzenie sobie w sytuacjach stresujących. Wprowadzanie nowych umiejętności w życie, zaczęliśmy od zaraz...
Prezentację na ten temat przedstawiły panie: Renata Linek-Nowakowska, Bożena Asman - Nowakowska i Irena Ciosk.
Efektami kursu w Dublinie pochwaliły panie Ewelina Paluch, Małgorzata Nowakowska i Anna Wasilewska. Przedstawiły podstawowe wiadomości na temat metody CLIL, połączone z krótkimi warsztatami językowymi. Była to świetna wprawka przed wprowadzeniem innowacji pedagogicznej, nad którą pracują obecnie nauczyciele języka angielskiego.

Jako ostatni zaprezentowali się uczestnicy kursu w Grenadzie - pani Karina Wódkowska -Semik i pan Kamil Steplowski. W swoim wystąpieniu przedstawili analizę porównawczą nauczania WF w Polsce i w Hiszpanii, opowiedzieli o inspiracjach i pomysłach na uatrakcyjnienie zajęć wychowania fizycznego. Jak wszyscy wiemy, część z nich jest już w szkole realizowana.
Przy okazji ogłoszono dodatkową rekrutację na jesienny kurs dotyczący sztuki w edukacji we Florencji.

Hiszpania na plakatach

Sport, geografia, rodzina królewska, ważne miasta, wyspy, fiesty, słynni ludzie... Plakatów możecie szukać wkrótce w całej szkole!
Tematów jest dziesięć – tyle ile klas 4-7, których zadaniem było przygotowanie prac na naszą hiszpańską wystawę. Na wszystkich uczniów zaangażowanych w tworzenie prac, czekają piękne foldery reklamujące Hiszpanię, które sprezentowało nam Biuro Informacji Turystycznej przy Ambasadzie Królestwa Hiszpanii w Warszawie. Dziękujemy!
Wystawa jest elementem realizacji otwartego projektu edukacyjnego PRZYSTANEK HISZPANIA.

Wieści ze świata sportu

News

Nic tak bardzo nie motywuje do uprawiania sportu, jak rywalizacja uwieńczona zwycięstwem. Nasi utalentowani sportowcy zajęli właśnie I (dziewczęta) i III (chłopcy) miejsce w Turnieju minisiatkówki o puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 41 w Gliwicach!
Pan Kamil Stęplowski - nauczyciel WF i pomysłodawca imprezy, będzie musiał liczyć się z tłumami chętnych na zajęciach siatkówki w przyszłym roku szkolnym
Będzie to zjawisko bardzo pożądane, wszak aktywizacja sportowa to jeden z celów naszego Erasmusa.
Wszystko wskazuje na to, że zawody na stałe wpiszą się w grafik wydarzeń sportowych w naszym mieście. Brawo! Tak trzymać!

« 1
...
9 10 11 12 13 14 15
...
19 »