ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 2643501

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Projekt realizujemy od 1.06.2017 do 31.05.2019

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

Florencja!

Zanim uczestniczki kursu w Barcelonie pochwalą się certyfikatami, wbijamy w mapę nową chorągiewkę. Florencja! W tym kierunku wyrusza dzisiaj kolejny nauczycielski team. Na kurs "Art as therapy" szykują się: panie Aleksandra Kołodziejczyk i Agnieszka Lanuszny oraz pan Beniamin Piksa. Życzymy szczęśliwej podróży i czekamy na wieści. Buon viaggio! 

To będzie przedostatni wyjazd w ramach naszego projektu. Kolejny dopiero w marcu. Do tego czasu czekają nas inspirujące spotkania w ramach Wewnątrzszkolnego Doskonalenia Nauczycieli, a naszych uczniów - wiele nowych, ciekawych aktywności edukacyjnych.

Tęsknimy aktywnie

News

Tymczasem klasy piąte, nie mogąc doczekać się powrotu swoich ulubionych nauczycielek, wybrały się w wirtualną podróż po Barcelonie. To nie jest zwyczajna tęsknota. To jest tęsknota aktywna! 
Na zdjęciach - migawki z lekcji języka angielskiego w klasach 5a i 5b, poświęconych poszukiwaniom ciekawostek o Barcelonie na anglojęzycznych stronach internetowych. Lekcje przeprowadziła pani Aleksandra Kołodziejczyk. Jako bonus - pozdrowienia od klasy 5c, zwiedzającej Barcelonę online, podczas zajęć bibliotecznych.

My friend

News

W oczekiwaniu na materiał z Barcelony, zaglądamy do klasy 6a. A tam... kolejna lekcja z elementami języka angielskiego! Temat - "Mój przyjaciel". Uczniowie, w języku polskim i angielskim, określali cechy, jakie powinien mieć dobry przyjaciel. Było wesoło i z pożytkiem. Zajęcia z zastosowaniem metody CLIL, przeprowadziła pani Anna Wasilewska.

Kierunek - Barcelona!

Już jutro, w stolicy hiszpańskiej Katalonii, wylądują kolejni uczestnicy naszego projektu! Od poniedziałku zaczyna się tam tygodniowy kurs, dotyczący mediów społecznościowych w edukacji. W międzynarodowej grupie nauczycieli pracować będą panie: Iwona Czekalska, Magdalena Łapszyńska i Zofia Żywicka. Kurs będzie prowadzony w języku angielskim. Życzymy szczęśliwego lotu i czekamy na wieści!

Przygody z CLIL-em ciąg dalszy

News

Dzisiaj przekonaliśmy się, że języka angielskiego można się uczyć nawet na zajęciach ze szkolnym pedagogiem. Pani Ewelina Paluch, uczestniczka kwietniowego kursu CLIL w Dublinie, postanowiła porozmawiać z uczniami o relacjach w grupie rówieśniczej. Uczniowie, jako najważniejsze cechy dobrych relacji w grupie podali między innymi: szacunek, współpracę, pomoc. I właśnie angielskie słowo "respect" stało się inspiracją do wspólnej zabawy. Dzieci miały za zadanie dopisać do wyrazu RESPECT jak najwięcej słów w języku angielskim, na zasadzie układania słów w grze scrabble. Klasa 4b wykazała się podczas zajęć dobrą współpracą i dużym zaangażowaniem. A co najważniejsze uczniom bardzo przypadła do gustu taka forma zajęć. Cel lekcji został zrealizowany w 200 procentach! Wielkie brawa!
Takie zajęcia, to zapowiedź kolejnej innowacji pedagogicznej, nad którą pracuje już zespół nauczycieli. Ale... nie uprzedzajmy faktów

« 1
...
7 8 9 10 11 12 13
...
19 »