ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 2248651

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Projekt realizujemy od 1.06.2017 do 31.05.2019

100-lecie niepodległości

Erasmus+: ERASMUS+ Archiwum

OTWARCI NA NAUKĘ, OTWARCI NA ŚWIAT. NASZ POMYSŁ NA PASZPORT DO WIEDZY

Taki tytuł nosi projekt edukacyjny, realizowany w naszej szkole
od 1 czerwca 2017 do 31 maja 2019.
Projekt dotyczy szkoleń kadry edukacyjnej w placówkach europejskich
i jest finansowany
przez Unię Europejską
w ramach akcji Erasmus+
KA1 Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej.
Nasz projekt uzyskał maksymalną ocenę
i znalazł się na trzecim miejscu rankingowym w Polsce!

Więcej na temat udziału w programie TUTAJ

Klasa 5a we Florencji

News

Tymczasem w klasie 5a odbyły się zajęcia inspirowane kursem we Florencji. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się gdzie leży Florencja, jaka rzeka przez nią przepływa, jaka jest powierzchnia miasta i ilu ludzi w nim mieszka. Było także sporo informacji i ciekawostek na temat historii miasta. Na prezentacji przygotowanej przez panią Agnieszkę Lanuszny, uczestniczkę kursu, dzieci mogły zobaczyć najpiękniejsze miejsca we Florencji. Później był czas na pytania i dyskusję. Przy okazji uczniowie uczyli się nazwy miasta w różnych językach, kolorowali flagę Włoch i lilię będącą symbolem miasta. Kolejne zajęcia inspirowane Florencją już wkrótce!
Pani Agnieszce i jej wychowankom gratulujemy kreatywności!

Konferencja w WOM

News

W dniu 5 listopada Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Katowicach odbyła się konferencja dla przyszłych beneficjentów programu Erasmus+. Jednym z punktów spotkania było przedstawienie dobrych praktyk. Z dumą informujemy, że to właśnie nasz projekt "Otwarci na naukę, otwarci na świat" został wybrany do prezentacji przed uczestnikami konferencji. Na zdjęciach - koordynatorki projektu, panie Dorota Prażuch i Beata Haładus oraz pani Katarzyna Kapuścińska, wraz z którą będziemy pracować nad kolejnym wnioskiem Erasmus+ dla naszej szkoły.

Uliczkę znam w Barcelonie...

News

Prognozy meteorologiczne na weekend nie napawają optymizmem, przenieśmy się zatem do... Barcelony!
Na holu parteru możemy podziwiać piękne zdjęcia z tego miasta i powędrować "palcem po mapie" po barcelońskich zaułkach.
Wystawkę przygotowały uczestniczki październikowego kursu w Barcelonie "Social media in the classroom", panie: Magdalena Łapszyńska, Zofia Żywicka i Iwona Czekalska. Zapraszamy!

Nowe umiejętności i moc wrażeń!

19 października zakończył się kurs we Florencji "Art in education", w trakcie którego troje naszych nauczycieli miało możliwość wypróbowania wielu ciekawych form pracy ze sztuką.
Uczestnicy dowiedzieli się jakie są powiązania między sztuką a pracą mózgu, a także jak sztuka wpływa na rozwój kompetencji społecznych człowieka. Zgłębiali różnorodne metody stymulujące kreatywność dzieci, dowiedzieli się także, jak wykorzystać sztukę w pracy z uczniami.

Jak relacjonują nam uczestnicy- "Do Gliwic wracamy pełni inspiracji i pomysłów na wykorzystanie sztuki w szkole. Na koniec kursu uczestnicy biorący udział w szkoleniu otrzymali certyfikaty, a w sobotę zwiedzaliśmy piękną Toskanię."

1 2 3 4
...
11 »