Projekt był realizowany od 1.06.2017 do 31.05.2019

Dla uczniów: Face to Face with the World

Face to Face with the World

W roku szkolnym 2019/20 przyłączyliśmy się do międzynarodowego projektu edukacyjnego
FACE TO FACE WITH THE WORLD

Jest to autorski projekt edukacyjno - humanitarny, skierowany do wszystkich placówek oświatowych w Polsce, które chcą nawiązywać kontakty i prowadzić lekcje online ze szkołami oraz instytucjami społecznymi z Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu.

Celem projektu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego, uwrażliwienie na problemy i sytuację życiową innych, wzajemne poznawanie kultury, tradycji, nawiązywanie przyjaźni, poszanowanie pokoju i szacunku do drugiego człowieka nauka języka obcego, wykorzystanie w edukacji Internetu   nawiązanie międzynarodowych przyjaźni.

Po zakończonym projekcie wszystkim szkołom, które zrealizują projekt zostanie przesłany  „Międzynarodowy Certyfikat Humanitarno –Edukacyjny -Szkoła zmieniająca świat”

Nasza szkoła będzie współpracować z dwiema placówkami edukacyjnymi w Kenii. Już wkrótce odbędą się pierwsze lekcje online! Na razie ustalamy tematykę, układamy program i dopracowujemy szczegóły techniczne.

Pieczę nad realizacją programu sprawuje szkolny koordynator projektu - pani Dorota Prażuch, przy współudziale pań Beaty Haładus i Aleksandry Kołodziejczyk.

Głowna strona projektu  TUTAJ

Lekcja druga

News

I znów pełna wrażeń lekcja języka angielskiego w ramach projektu Face to Face. Tym razem z kenijskimi kolegami rozmawiali uczniowie klasy 6b. Mówiliśmy o naszych ulubionych szkolnych przedmiotach, o sporcie i o gotowaniu. Był nawet czas na żarty. Konwersacja na żywo z dziećmi oddalonymi od nas o ponad 6000 km jest niezwykłym przeżyciem. Momentami trudno było nam uwierzyć, że to wszystko dzieje się naprawdę. Jedno jest pewne. Warto uczyć się języka angielskiego i warto poznawać swiat.
Lekcję przeprowadziła szkolna koordynatorka projektu pani Dorota Prażuch wraz z panią Beatą Haładus. Opiekę nad dziećmi z Maryland Academy w Nairobi sprawowała pani Patience Laja.

Jambo Kenia!

News

Dzisiaj w szkole odbyła się pierwsza lekcja w ramach projektu Face to Face - International Educational and Humanitarian Organization.
Połączyliśmy się z Kenią i nawiązaliśmy kontakt ze szkołą Maryland Academy w Nairobi!
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 7a oraz ich nieco młodsi koledzy z Afryki. Nasze pierwsze łączenie służyło wzajemnej prezentacji. Poznaliśmy imiona kenijskich kolegów, ich ulubione zwierzęta, zajęcia i potrawy. Okazało się, że większości smakuje... pizza.
Jesteśmy umówieni na kolejną lekcję już za tydzień!

Tego typu zajęcia to znakomita okazja nie tylko do podszlifowania języka angielskiego, ale przede wszystkim do nauki tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka.

Jambo Kenia!