ZAPISY DO KLASY PIERWSZEJ - ZMIANA!

Dla uczniów: Face to Face with the World

Face to Face with the World

W roku szkolnym 2019/20 przyłączyliśmy się do międzynarodowego projektu edukacyjnego
FACE TO FACE WITH THE WORLD

Jest to autorski projekt edukacyjno - humanitarny, skierowany do wszystkich placówek oświatowych w Polsce, które chcą nawiązywać kontakty i prowadzić lekcje online ze szkołami oraz instytucjami społecznymi z Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu.

Celem projektu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego, uwrażliwienie na problemy i sytuację życiową innych, wzajemne poznawanie kultury, tradycji, nawiązywanie przyjaźni, poszanowanie pokoju i szacunku do drugiego człowieka nauka języka obcego, wykorzystanie w edukacji Internetu   nawiązanie międzynarodowych przyjaźni.

Po zakończonym projekcie wszystkim szkołom, które zrealizują projekt zostanie przesłany  „Międzynarodowy Certyfikat Humanitarno –Edukacyjny -Szkoła zmieniająca świat”

Nasza szkoła będzie współpracować z dwiema placówkami edukacyjnymi w Kenii. Już wkrótce odbędą się pierwsze lekcje online! Na razie ustalamy tematykę, układamy program i dopracowujemy szczegóły techniczne.

Pieczę nad realizacją programu sprawuje szkolny koordynator projektu - pani Dorota Prażuch z panią Beatą Haładus.

Głowna strona projektu  TUTAJ

7. Animals in Poland

News

Łączenie z dnia 9 marca miało tematykę zoologiczną :)
Pokazaliśmy kenijskim dzieciom fotografie występujących w Polsce zwierząt. W ramach urozmaicenia podawaliśmy również fonetycznie polską wymowę: [sova], [lees], [yelen]. Poddaliśmy się jedynie przy niedźwiedziu ;-)

6. Hello Patrick!

News

W piątek mieliśmy w szkole niecodzienną wizytę. Przyjechał do nas rodowity Kenijczyk, pan Patrick Kimani, na co dzień pracujący w jednym z wrocławskich przedszkoli, jako nauczyciel i wychowawca. Dla naszych uczniów przygotował specjalną prezentację, przybliżającą kulturę i przyrodę swojej ojczyzny. Atrakcją było przymierzanie masajskiej biżuterii i strojów ludowych i naukę piosenki w języku suahili! :) W czasie spotkania udało nam się nawet na moment połączyć z zaprzyjaźnioną szkołą „Maryland Academy”w Nairobi, z którą regularnie prowadzimy lekcje online w ramach projektu Face to „Face with the World”. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 6b i 7a oraz 8c. Nasz gość uczestniczył też w zajęciach świetlicowych i zdążył pokochać szkolną bibliotekę, mimo trwającej inwentaryzacji ;) Ponieważ pan Patrick nie porozumiewa się w języku polskim, spotkanie było znakomitą okazją, aby spróbować swoich sił w angielskim. Daliśmy radę!
Spotkanie zorganizowała pani Anna Wasilewska przy udziale pan Doroty Prażuch i Beaty Haładus.
Dziękujemy!!!

1 2 3 »