Licznik odwiedzin: 1963391

Rozwijamy się

Dla uczniów: eTwinning

Czym jest eTwinning?

eTwinning  jest programem zrzeszającym szkoły i przedszkola z całej Europy,
które współpracują między sobą za pomocą nowoczesnych mediów elektronicznych.
Program daje możliwości współpracy między placówkami, poprzez tworzenie projektów, które realizowane są w określonych ramach czasowych. Program istnieje od 2005 i zgromadził już niemal 400 tysięcy nauczycieli z całej Europy. Biorą w nim udział nauczyciele wszystkich przedmiotów, pracujący z uczniami w wieku 3-19 lat, w tym również wychowawcy świetlic, bibliotekarze szkolni i pedagodzy.

Szkolnym koordynatorem programu eTwinning jest pani Katarzyna Kapuścińska.

Nasze projekty

Do kwietnia 2018 roku nasza szkoła brała udział w 5 projektach:

1. Christmas tradition around Europe (Bożonarodzeniowe tradycje w Europie)
2. This is me (To ja)
3. Vianočná pohľadnica (Pocztówka świąteczna)
4. A bookmark exchange (Wymiana zakładek do książek)
5. Let's play (Bawmy się)

Udział w każdym projekcie potwierdzony jest certyfikatem, który dumnie prezentuje się na naszej eTwinningowej tablicy!

W kwietniu bieżącego roku otrzymaliśmy akceptację na stworzenie projektu "Easter cards", który wcieliliśmy w życie wraz z 15 europejskimi partnerami, między innymi z Włoch, Rumunii, Turcji, Niemiec i Polski.
Efektem finalnym programu była wymiana kartek wielkanocnych pomiędzy uczestnikami projektu. W naszej szkole kartki tworzyły klasy I-III. Projekt został zakończony, jednakże współpraca między szkołami partnerskimi nie skończyła się, a nowe pomysły na kolejne projekty rodzą już się w naszych głowach :)