Licznik odwiedzin: 3198052

Dla uczniów: Face to Face with the World

6. Hello Patrick!

News

W piątek mieliśmy w szkole niecodzienną wizytę. Przyjechał do nas rodowity Kenijczyk, pan Patrick Kimani, na co dzień pracujący w jednym z wrocławskich przedszkoli, jako nauczyciel i wychowawca. Dla naszych uczniów przygotował specjalną prezentację, przybliżającą kulturę i przyrodę swojej ojczyzny. Atrakcją było przymierzanie masajskiej biżuterii i strojów ludowych i naukę piosenki w języku suahili! :) W czasie spotkania udało nam się nawet na moment połączyć z zaprzyjaźnioną szkołą „Maryland Academy”w Nairobi, z którą regularnie prowadzimy lekcje online w ramach projektu Face to „Face with the World”. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 6b i 7a oraz 8c. Nasz gość uczestniczył też w zajęciach świetlicowych i zdążył pokochać szkolną bibliotekę, mimo trwającej inwentaryzacji ;) Ponieważ pan Patrick nie porozumiewa się w języku polskim, spotkanie było znakomitą okazją, aby spróbować swoich sił w angielskim. Daliśmy radę!
Spotkanie zorganizowała pani Anna Wasilewska przy udziale pan Doroty Prażuch i Beaty Haładus.
Dziękujemy!!!