Zapraszamy na kiermasz świąteczny - 17 grudnia godz. 16.00

Dla uczniów: Sikorki

Wolność jest w nas

News

Mieliśmy dzisiaj niecodzienną okazję uczestniczyć w koncercie edukacyjnym "Wolność jest w nas", zorganizowanym okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Projekt przywołał najchlubniejsze karty z historii Polski w specjalnie przygotowanych krótkich filmach, a przede wszystkim w piosenkach. Usłyszeliśmy ponadczasowe pieśni wolnościowe z repertuaru m.in. Jacka Kaczmarskiego i Jana Pietrzaka, w poruszających interpretacjach pomysłodawczyni i organizatorki koncertu, pani Agnieszki Bielanik-Witomskiej i jej podopiecznych ze Studia Piosenki i Musicalu w Knurowie. Na scenie zabrzmiały też popularne pieśni legionowe, w wykonaniu uczniów, wybranych z kilku gliwickich szkół. I właśnie tym gronie wystąpiły nasze szkolne talenty, z klas 5c i 8b, oklaskiwane na widowni przez koleżanki i kolegów z klasy.