Licznik odwiedzin: 3198018

Dla uczniów: Face to Face with the World

4. Lekcja suahili

News

Czy wiecie co to jest "maktaba"? A "kitabu", "mwalimu", albo "twiga"?
My już wiemy! Dzięki wspólnej lekcji online z dziećmi ze szkoły Maryland w Nairobi poznaliśmy kilka słówek w języku suahili
A nasi afrykańscy koledzy dowiedzieli się dzisiaj jak wygląda Warszawa, jak nazywa się polskie morze i ile metrów mają Rysy.
Kolejna lekcja w ramach projektu "Face to Face with the world" zaliczona na piątkę!
W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy 6b.

3. Przyroda Kenii

Are You ready?"

Takim pytaniem zaczęła się kolejna lekcja online ze szkołą w Nairobi. Pan Dishon Otiende wraz ze swoimi uczniami mówili nam dzisiaj o przyrodzie i parkach narodowych Kenii. My opowiemy o ciekawostkach geograficznych Polski podczas następnego łączenia za tydzień.
W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy 7a.

2. Lekcja druga

News

I znów pełna wrażeń lekcja języka angielskiego w ramach projektu Face to Face. Tym razem z kenijskimi kolegami rozmawiali uczniowie klasy 6b. Mówiliśmy o naszych ulubionych szkolnych przedmiotach, o sporcie i o gotowaniu. Był nawet czas na żarty. Konwersacja na żywo z dziećmi oddalonymi od nas o ponad 6000 km jest niezwykłym przeżyciem. Momentami trudno było nam uwierzyć, że to wszystko dzieje się naprawdę. Jedno jest pewne. Warto uczyć się języka angielskiego i warto poznawać swiat.
Lekcję przeprowadziła szkolna koordynatorka projektu pani Dorota Prażuch wraz z panią Beatą Haładus. Opiekę nad dziećmi z Maryland Academy w Nairobi sprawowała pani Patience Laja.