Licznik odwiedzin: 3197895

Dla uczniów: Face to Face with the World

7. Animals in Poland

News

Łączenie z dnia 9 marca miało tematykę zoologiczną :)
Pokazaliśmy kenijskim dzieciom fotografie występujących w Polsce zwierząt. W ramach urozmaicenia podawaliśmy również fonetycznie polską wymowę: [sova], [lees], [yelen]. Poddaliśmy się jedynie przy niedźwiedziu ;-)

6. Hello Patrick!

News

W piątek mieliśmy w szkole niecodzienną wizytę. Przyjechał do nas rodowity Kenijczyk, pan Patrick Kimani, na co dzień pracujący w jednym z wrocławskich przedszkoli, jako nauczyciel i wychowawca. Dla naszych uczniów przygotował specjalną prezentację, przybliżającą kulturę i przyrodę swojej ojczyzny. Atrakcją było przymierzanie masajskiej biżuterii i strojów ludowych i naukę piosenki w języku suahili! :) W czasie spotkania udało nam się nawet na moment połączyć z zaprzyjaźnioną szkołą „Maryland Academy”w Nairobi, z którą regularnie prowadzimy lekcje online w ramach projektu Face to „Face with the World”. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 6b i 7a oraz 8c. Nasz gość uczestniczył też w zajęciach świetlicowych i zdążył pokochać szkolną bibliotekę, mimo trwającej inwentaryzacji ;) Ponieważ pan Patrick nie porozumiewa się w języku polskim, spotkanie było znakomitą okazją, aby spróbować swoich sił w angielskim. Daliśmy radę!
Spotkanie zorganizowała pani Anna Wasilewska przy udziale pan Doroty Prażuch i Beaty Haładus.
Dziękujemy!!!

5. Trochę geografii

News

Tym razem klasa 7a przybliżyła dzieciom z Nairobi kilka ciekawostek na temat Polski.
Mimo początkowych kłopotów z łączeniem, daliśmy radę! :-)