ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 2704965

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Projekt realizujemy od 1.06.2017 do 31.05.2019

Biblioteka: Aktualności

Siadam i czytam!

„SIADAM I CZYTAM!” - tak nazywała się jednodniowa akcja czytelnicza, przeprowadzona w Szkole Podstawowej nr 41 w Gliwicach. Każdy, kto chciał pokazać, ze czytanie jest dla niego ważne i nie potrzebuje wygodnej pozycji, aby zatopić się w lekturze, mógł dzisiaj czytać dosłownie wszędzie! Warunek był jeden – trzeba było usiąść na specjalnie przygotowanym siedzisku. Siedziska przygotowaliśmy sami, wykorzystując niepotrzebne kartony z makulatury.

Podkładka podniesiona do góry oznaczała, że właśnie w tym momencie, w miejscu, w którym stoję, za moment… siadam i czytam! Był to sygnał dla dyżurujących nauczycieli i pozostałych koleżanek i kolegów, że właśnie czytam nie zamierzam ruszać się z miejsca, bo chroni mnie dzisiaj czytelniczy immunitet! Wszyscy, którzy nasz fragment przestrzeni upatrzyli sobie wcześniej na miejsce zabawy, muszą dzisiaj ustąpić nam pierwszeństwa.

Czytaliśmy na podłodze na holu, na podwórku, na boisku, na bieżni... gdzie się nam podoba i koniec! :-) Można było korzystać ze swoich książek oraz ze specjalnie przygotowanej na tę okazję oferty w bibliotece.
Zabawa bardzo się podobała i będziemy ją na pewno powtarzać jeszcze nie jeden raz.