Kiermasz świąteczny - 18 grudnia, od godz. 16.00

Biblioteka: Aktualności Archiwum

KONKURS NA RECENZJĘ!

News

W bibliotece pojawiło się ostatnio mnóstwo nowych książek, zakupionych z funduszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Większość z nich zaproponowali sami czytelnicy. Jest w czym wybierać!
Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w nowym konkursie bibliotecznym.
Napisz, jaką książkę proponujesz wypożyczyć na święta i dlaczego. Na autorów najciekawszych recenzji czekają nagrody. Termin - do 14 grudnia. Propozycje, podpisane imieniem i nazwiskiem, można składać w bibliotece lub w sekretariacie. Powodzenia!

Konferencja w Warszawie

Drodzy czytelnicy!
Zastanawiacie się pewnie, dlaczego biblioteka była nieczynna 31 listopada.
Uczestniczyłam w tym dniu w ogólnopolskiej konferencji w Warszawie. Spotkałam się z innymi bibliotekarzami, wydawcami i księgarzami z całej Polski. Rozmawialiśmy o książkach, które są wydawane specjalnie dla Was i zastanawialiśmy się wspólnie co jeszcze można zrobić, abyście chętnie je czytali.
Konferencję zorganizowała Międzynarodowa Izba ds. Książek dla Młodych.
Więcej o tej instytucji możecie poczytać tutaj -> IBBY

Nowe książki!!!

News

Do biblioteki szkolnej trafiają ostatnie książki z ministerialnej dotacji, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Listę zakupów tworzyliśmy bardzo starannie, wspólnie z nauczycielami, rodzicami i oczywiście z uczniami. Konsultowaliśmy się również z Miejską Biblioteką Publiczną, Biblioteką Pedagogiczną i środowiskiem bibliotekarskim w całej Polsce. Do wydania było aż 15000 złotych! Kupiliśmy za tę kwotę ponad 900 książek, które po opracowaniu będą gotowe do wypożyczenia. Wszystkie nowe książki zakupione z dotacji, zgodnie z wytycznymi ministerstwa, muszą mieć specjalne oznaczenia. U nas będą to zielone kropki