Licznik odwiedzin: 1997292

Rozwijamy się

Biblioteka: Aktualności Archiwum

Siadam i czytam!

„SIADAM I CZYTAM!” - tak nazywała się jednodniowa akcja czytelnicza, przeprowadzona w Szkole Podstawowej nr 41 w Gliwicach. Każdy, kto chciał pokazać, ze czytanie jest dla niego ważne i nie potrzebuje wygodnej pozycji, aby zatopić się w lekturze, mógł dzisiaj czytać dosłownie wszędzie! Warunek był jeden – trzeba było usiąść na specjalnie przygotowanym siedzisku. Siedziska przygotowaliśmy sami, wykorzystując niepotrzebne kartony z makulatury.

Podkładka podniesiona do góry oznaczała, że właśnie w tym momencie, w miejscu, w którym stoję, za moment… siadam i czytam! Był to sygnał dla dyżurujących nauczycieli i pozostałych koleżanek i kolegów, że właśnie czytam nie zamierzam ruszać się z miejsca, bo chroni mnie dzisiaj czytelniczy immunitet! Wszyscy, którzy nasz fragment przestrzeni upatrzyli sobie wcześniej na miejsce zabawy, muszą dzisiaj ustąpić nam pierwszeństwa.

Czytaliśmy na podłodze na holu, na podwórku, na boisku, na bieżni... gdzie się nam podoba i koniec! :-) Można było korzystać ze swoich książek oraz ze specjalnie przygotowanej na tę okazję oferty w bibliotece.
Zabawa bardzo się podobała i będziemy ją na pewno powtarzać jeszcze nie jeden raz.

Tydzień Bibliotek

A tak bawiliśmy się w naszej fotobudce, zorganizowanej specjalnie z okazji
TYGODNIA BIBLIOTEK!

Nasza szkoła w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa!

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa to projekt rządowy, którego celem jest stwarzanie warunków do wzrostu czytelnictwa w Polsce. Program został rozpisany na lata 2014-2020 i pierwotnie nie przywidywał doposażenia szkół.
Do włączenia szkolnych bibliotek do programu doprowadziły starania nauczycieli bibliotekarzy.

Jednorazowa dotacja przyznana naszej szkole wynosi 15000 zł
i pozwoli na uzupełnienie lektur oraz zakup nowości z zakresu literatury dla dzieci i młodzieży.
Lista książek będzie sporządzona na podstawie zapotrzebowań biblioteki i sugestii czytelników, w oparciu o opinię Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Czas realizacji - do grudnia 2018

...