ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@sp41.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 3070341

ZAPISY DO KLASY PIERWSZEJ - ZMIANA!

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

W roku szkolnym 2019/20 realizujemy projekt "Face to Face with the World"

Biblioteka: Aktualności Archiwum

8 MARCA i nie tylko... CZYTAMY BABSKIE KSIĄŻKI!

Zapraszam na wystawkę książek z imieniem w tytule. Kasia, Beata, Małgosia, Karolcia, Martynka, Ania, Ada, Hania... Jeżeli jeszcze nie znasz historii opowiadających o tych dziewczętach, koniecznie zajrzyj do biblioteki!SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

W styczniu, najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję wybrać się w podróż na Antarktydę!

Dzięki spotkaniu z podróżnikiem i naukowcem Mikołajem Golachowskim poznaliśmy jeden z najpiękniejszych zakątków naszej planety. Przyjrzeliśmy się z bliska pingwinom, fokom i słoniom morskim i na zawsze zapamiętamy, że na biegunie południowym nie ma niedźwiedzi!

Spotkanie było świetną przygodą nie tylko dla dzieci, ale również dla nauczycieli. Teraz o wiele łatwiej będzie przenieść do  „Zaczarowanej zagrody” pingwinów, o której opowiada znana wszystkim dzieciom książeczka Aliny i Czesława Centkiewiczów.

Uzupełnieniem spotkania była zorganizowana w bibliotece wystawka książek i ciekawostek związanych z Antarktydą.

Podróżniczo - czytelniczą imprezę zorganizowano we współpracy z mamą jednego z uczniów – panią Aleksandrą Bartosz.

W NASZEJ SZKOLE STRASZY!


Nie,  to nie żart. W naszej szkole straszy na dobre. Jak to możliwe?

Wszystko zaczęło się od biblioteki. Tegoroczny „Międzynarodowy Miesiąc Szkolnych Bibliotek” rozpoczął  się od mocnego uderzenia. Na początku października cały bibliotekarski świat obchodził „Tydzień Książek Zakazanych”. Jest to nowa,  międzynarodowa impreza czytelnicza, której celem jest zwrócenie uwagi na wolność słowa i problem cenzury. To trochę trudne tematy na podstawówkę, dlatego w naszej szkole postanowiliśmy nieco zmodyfikować zasadę. Wraz z polonistami ustaliliśmy, że wyeksponujemy książki zakazane dla czytelników o... słabych nerwach.

Przez cały tydzień można było wypożyczać wszelkie horrory, powieści sensacyjne, książki o duchach, strachach i niegrzecznych dzieciach. Każdy czytelnik musiał wypełnić specjalne oświadczenie, w którym zobowiązywał się przeczytać książkę do końca, bez względu na grożące mu niebezpieczeństwo. Z takim dokumentem, opatrzonym pieczęcią biblioteki, można było ubiegać się o ocenę bardzo dobra z języka polskiego. Ogromne zainteresowanie imprezą może świadczyć o tym, ze książki wcale nie odchodzą do lamusa, tylko my, bibliotekarze, musimy czasem opakować je w zabiegi marketingowe.

Ukoronowaniem całej imprezy było spotkanie ze specjalistką od zmór, strzyg i utopców, tropicielką legend i podań regionu raciborskiego, autorka publikacji propagujących kulturę Śląska – Ewą Wawoczny. Niecodziennego wykładu, w pełnym skupieniu wysłuchali uczniowie klas V i VI oraz zaproszeni goście z sąsiednich szkół podstawowych. „Było super!” – to najczęściej powtarzane słowa w kolejce po autograf autorki. I to chyba najlepsze podsumowanie Miesiąca Szkolnych Bibliotek w SP 41 :)

 

« 1
...
52 53 54 55