Wakacje

Biblioteka: Aktualności Archiwum

Dzień Kropki w bibliotece

Dziś Dzień Kropki!
Święto kreatywności, odwagi i zabawy.
W bibliotece kreatywnie i odważnie łączyliśmy kropki
i bawiliśmy się z książką "Naciśnij mnie".
Ubrani oczywiście... w kropki! :-)

Już otwarte! Zapraszamy!

W roku szkolnym 2019/20 biblioteka będzie czynna w godzinach

PONIEDZIAŁEK 7.45 – 13.45

WTOREK 7.45 – 13.45

ŚRODA 7.45 – 14.45

CZWARTEK 7.45 – 12.45

PIĄTEK 7.45 – 13.45

Akcja podręcznik!

Drodzy Czytelnicy!
Biblioteka będzie do Waszej dyspozycji
po zakończeniu dystrybucji podręczników
Cierpliwości... ;-)

Jak nie czytam, jak czytam!

News

W poniedziałek, punktualnie o godzinie 10.00, dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji Jak nie czytam, jak czytam. Start ogłosili specjalni dzwonkowi dyżurni. We wszystkich klasach czytaliśmy wiersze, łącząc tym.samym bicie rekordu czytania z Dniem Poezji.
Klasy 1-3 recytowały "Książeczkę" Lucyny Krzemienieckiej, starsze - fragmenty "Piosenki o książce" Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Książki o sporcie

Dzięki dotacji ministerialnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w bibliotece pojawiło się około tysiąca nowych książek. Niektóre z nich zostały polecone przez nauczycieli. Tak było w przypadku książek o sporcie. Nasz nauczyciel wychowania fizycznego - pan Kamil Stęplowski, nie tylko zaproponował kilka nowych tytułów. Zgodził się również osobiście zarekomendować książkę o bliskiej sobie dziedzinie - żeglarstwie.
Zobaczmy sami :)

Bal!

News

Dziś w szkole wielki bal, a w bibliotece tacy goście!!!

Cztery małe rude liski

A oto, do czego przydają się małe papierowe arcydziełka, robione przez dzieci na warsztatach "Origami z Mają"

Animals - letter shape design

News

Kształty zwierząt zbudowane z liter tworzyli w ubiegłym tygodniu na lekcji bibliotecznej, uczniowie klasy 5b. Zadanie polegało na wygenerowaniu sylwetek zwierząt na platformie WordArt. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, każda grupa miała do wyboru: ssaki, gady, ryby, ptaki i owady. Następnie, z pomocą leksykonów i encyklopedii, uczniowie wyszukiwali nazwy zwierząt zaliczanych do wymienionych gromad. Aby zadanie nie było za proste, trzeba było przetłumaczyć wszystkie nazwy na język angielski. W ruch poszły słowniki - i te tradycyjne i te internetowe.
Kolejny etap to praca na platformie. Trzeba było zdecydować się na kształt i kolor czcionki oraz wybrać odpowiednią sylwetkę.
Potem wystarczyło już tylko zapisać plik na pulpicie i wydrukować.
Gotowe prace można wykorzystać na wiele sposobów. Mogą stać się bazą do tworzenia innych prac plastycznych, wycinanek, laurek, mogą stać się samodzielnie wykonaną pomocą naukową na lekcje języka angielskiego. Ten ostatni pomysł najbardziej się nam podoba :-)
Inspiracją do przeprowadzenia zajęć był raport z kursu "Social media in the classroom", przygotowany przez uczestniczki szkolenia w Barcelonie.

Lektury na Kahoot!

Dla młodzieży świat bez urządzeń mobilnych nie istnieje. Jeśli sprytnie wykorzystamy je do celów dydaktycznych, mogą stać się znakomitym sposobem na urozmaicenie zajęć.
Nam posłużyły do "ocieplenia wizerunku" szkolnych lektur ;-)

Kahoot to popularna platforma do tworzenia quizów. Uczniowie o wiele chętniej rozwiązują wszelkiego rodzaju zadania, jeżeli podaje się je w atrakcyjnej formie. Obserwując entuzjazm, z jakim młodzież podchodzi do wszelkich sprawdzianów z użyciem urządzeń mobilnych, wpadłam na pomysł, aby utworzyć szkolną bazę testów do lektur szkolnych na platformie Kahoot. Pytania układają sami uczniowie. Przy okazji, chcąc nie chcąc, utrwalają sobie znajomość treści książek.

Pierwszy etap jest "analogowy". Każda grupa, na kartkach, układa po 2-3 pytania do wyznaczonej części książki, podając trzy odpowiedzi błędne i jedną prawidłową.

Po zebraniu wszystkich propozycji wybieramy 10 najlepszych i wpisujemy bezpośrednio na platformę.

Ostatni etap to sprawdzanie, czy wszystko działa.

Uwaga! Nasza baza jest dostępna dla wszystkich, po uprzednim zalogowaniu na platformę, pod TYM LINKIEM

ZAPRASZAMY!

Projekt "Lektury na Kahoot!" został opracowany w związku z udziałem szkoły w programie Erasmus+

Twoje warsztaty w bibliotece

Data dodania: 2019-01-09

News

"Twoje warsztaty w bibliotece" to nowa szkolna inicjatywa, skierowana do uczniów, którzy chcieliby się pochwalić swoimi umiejętnościami i zarazić swoim zapałem koleżanki i kolegów. Instruktorem może zostać każdy. Wystarczy zgłosić w bibliotece tematykę warsztatów, zaproponować porę zajęć i już!
Swoje warsztaty poprowadziły już Anastazja i Maja. Poradziły sobie znakomicie!!! Wśród uczestników pojawili się nawet pierwszoklasiści, którzy specjalnie na zajęcia zwolnili się ze świetlicy ;-)
Na zdjęciach możemy podziwiać "panie instruktorki" i kursantów przy pracy. Mamy też dokumentację filmową, ale niestety z przyczyn technicznych nie da się ich zamieścić na stronie. Można je obejrzeć na szkolnym Facebooku TUTAJ i TUTAJ.
Zapraszamy!

« 1 2 3 4 5 6