Rozwijamy się

Biblioteka: Aktualności Archiwum

DZIEŃ KOBIET W BIBLIOTECE

Dnia 8 marca, wraz z samorządem uczniowskim urządziliśmy zabawę, jakiej jeszcze w bibliotece nie było. Na dwie godziny biblioteka zamieniła się w minisalon fryzjerski!

Wszystko zaczęło się od książki "Warkocze i warkoczyki" i kilku czasopism o fryzurach...

8 MARCA i nie tylko... CZYTAMY BABSKIE KSIĄŻKI!

Zapraszam na wystawkę książek z imieniem w tytule. Kasia, Beata, Małgosia, Karolcia, Martynka, Ania, Ada, Hania... Jeżeli jeszcze nie znasz historii opowiadających o tych dziewczętach, koniecznie zajrzyj do biblioteki!

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

W styczniu, najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję wybrać się w podróż na Antarktydę!

Dzięki spotkaniu z podróżnikiem i naukowcem Mikołajem Golachowskim poznaliśmy jeden z najpiękniejszych zakątków naszej planety. Przyjrzeliśmy się z bliska pingwinom, fokom i słoniom morskim i na zawsze zapamiętamy, że na biegunie południowym nie ma niedźwiedzi!

Spotkanie było świetną przygodą nie tylko dla dzieci, ale również dla nauczycieli. Teraz o wiele łatwiej będzie przenieść do  „Zaczarowanej zagrody” pingwinów, o której opowiada znana wszystkim dzieciom książeczka Aliny i Czesława Centkiewiczów.

Uzupełnieniem spotkania była zorganizowana w bibliotece wystawka książek i ciekawostek związanych z Antarktydą.

Podróżniczo - czytelniczą imprezę zorganizowano we współpracy z mamą jednego z uczniów – panią Aleksandrą Bartosz.