Wakacje

Biblioteka: Aktualności Archiwum

ŚWIĄTECZNY TYDZIEN W BIBLIOTECE

News

Dobiegł końca "Świąteczny Tydzień w Bibliotece". Codziennie, na każdej przerwie czekały na dzieci zadania specjalne. Wśród nich znalazł się konkurs na układanie wyrazów ze słowa RENIFEREK. Najlepiej udało się to Zuzi, Darynie i Weronice. Dziewczynki zostały nagrodzone książkami. Gratulacje!

Na pozostałych zdjęciach - migawki z zabaw z całego tygodnia.

Poranki z Noblistką

News

10 grudnia Olga Tokarczuk odbiera w Sztokholmie Nagrodę Nobla, a my od dzisiaj czytamy w bibliotece "Zgubioną duszę". W bogatym dorobku autorki jest to jedyna pozycja napisana dla dzieci. Przepiękne, nastrojowe iIustracje do książki wykonała Joanna Concejo.
W 2018 roku książka zdobyła wyróżnienie "Bologna Ragazzi Award" na Targach Książki dla Dzieci w Bolonii. Jest to najważniejsza na świecie nagroda w branży dziecięcej literatury.
A my czytamy... słuchamy... podziwiamy i zapraszamy do biblioteki na "Poranki z Noblistką" - codziennie o 7.45.

Pierwszaki w bibliotece

News

Uroczyście informujemy, że wszystkie pierwszaki są już czytelnikami szkolnej biblioteki!
W tym tygodniu, klasy 1a, 1b i 1c brały udział w inauguracyjnej lekcji bibliotecznej i wypożyczyły swoją pierwszą książkę.
Niech radość z obcowania z książką pozostanie w dzieciach na zawsze!

Naprawiamy pluszaki

News

Ubiegłoroczna inicjatywa "Twoje warsztaty w bibliotece" również w tym roku szkolnym działa pełną parą. Dziś drugie życie otrzymały nieco sfatygowane biblioteczne pluszaki. Po zajęciach znów trafiły na półki i "pilnują" książek o zwierzętach.
Środowe zajęcia prowadzone są przez Maję z klasy 5d. Uczestniczą w nich koleżanki i koledzy z klasy.
Własne warsztaty w bibliotece może prowadzić każdy uczeń. Wystarczy zgłosić temat, zaproponować porę zajęć i już!
Zapraszamy!

Poezja łączy pokolenia

News

Konkursem "Poezja łączy pokolenia" zakończyliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
Konkurs odbywa się w szkole od lat według takiej samej formuły - występują dorośli, a oceniają dzieci. Uczestnikami są zawsze nauczycielki przedszkoli, do których uczęszczali nasi uczniowie oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. W tym roku, szczęścia spróbowali również najmłodsi.
Podczas tegorocznej edycji czytaliśmy wiersze Michała Rusinka, który osobiście życzył uczestnikom... dobrej dykcji.
Wszyscy spisali się na medal i zdobyli ex aequo pierwsze miejsce! Gratulacje!
Konkurs przygotowały panie Beata Haładus i Beata Kaczorowska-Małyszko.

Dni żyrafy

News

Tydzień trzeci Międzynarodowego Miesiąca Szkolnych Bibliotek to zajęcia z żyrafą w tle.
Kolorowanki, uzupełnianki wyrazowe w języku angielskim, zabawy z pluszową maskotką.
Super było!

Lektury w słoiku

News

Drugi tydzień bibliotecznego święta to konkurs "LEKTURY W SŁOIKU".
Każdy, kto dobrze odgadnie tytuły książek, na podstawie rekwizytów umieszczonych w szklanych słoikach, ma szansę na zwycięstwo.

Plakaty na stole

News

Pierwszy tydzień Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych to rysowanie na stole.
Pod hasłem BIBLIOTEKA - DOBRE MIEJSCE DLA CZŁOWIEKA, powstały dwa absolutnie wyjątkowe plakaty, które teraz zdobią biblioteczne drzwi.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Deutsche Ecke

Tworzymy biblioteczkę niemiecką!
Mamy już w bibliotece English Corner, teraz pora na Deutsche Ecke.
Zaczynamy skromnie, od kilku książek i czasopism ale liczymy na to, że niemieckojęzyczny księgozbiór szybko się rozrośnie. Może również dzięki pomocy Rodziców?
Język niemiecki jest obowiązkowym przedmiotem w klasach 7 i 8, mamy też w szkole spora grupę niemieckiej mniejszości narodowej.
Przyda się każde wydawnictwo, w dobrym stanie, odpowiednie dla szkolnego przedziału wiekowego.

« 1 2 3 4 5
...