ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 3782080

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

Realizujemy projekt FACE TO FACE WITH THE WORLD

Biblioteka: Aktualności Archiwum

Kwarantanna

Drodzy Czytelnicy,
jeżeli nie zdążyliście wypożyczyć lektur z biblioteki szkolnej przed inwentaryzacją, lub z bibliotek publicznych przed kwarantanną, podaję strony internetowe, na których dostępna część tytułów.
https://wolnelektury.pl/
https://lektury.gov.pl/

Wszystkie teksty można czytać online i legalnie drukować. Niektóre książki mają również wersję audio.
Dostęp do stron jest bezpłatny.

Dzień Języka Ojczystego

News

Dzień Języka Ojczystego obchodziliśmy również w bibliotece. Z tej okazji czytaliśmy "językowe łamańce", czyli wierszyki naszpikowane trudnościami artykulacyjnymi. Każdy, kto trafił dzisiaj do biblioteki, miał okazję spróbować swoich sił i zmierzyć się z wierszykami Małgorzaty Strzałkowskiej i Agnieszki Frączek. Aby dodać rangi dzisiejszemu świętu czytaliśmy przez mikrofon. Niektórym z emocji drżał głos. Wszyscy spisali się świetnie, nawet dzieci, dla który język polski nie jest językiem ojczystym.

Każdy uczestnik zabawy został nagrodzony zakładką do książki. Brawo!

Warsztaty czytelnicze

News

W Szkole Podstawowej nr 9 odbyły się dzisiaj kreatywne warsztaty czytelnicze. Naszą szkołę reprezentowały dwie Maje z klasy 5d. Podczas spotkania utworzony został bank pomysłów na imprezy i konkursy biblioteczne. O tym, jakie pomysły miałe nasze uczennice przekonamy się niebawem w bibliotece.

Spotkanie z Waldemarem Cichoniem

News

Dzisiaj gościliśmy w szkole pana Waldemara Cichonia, autora bardzo lubianej przez dzieci sagi o kotku Cukierku.
Pan Waldemar opowiadał naszym czytelnikom o rozmaitych przygodach swojego pupila. Okazało się, że Cukierek to nie tylko postać z książki. To prawdziwy, żywy kot! I ma prawdziwą stronę na Facebooku! Kto nie wierzy, może sprawdzić -> Cukierku, ty łobuzie
Dowiedzieliśmy się, że Cukierek unika weterynarzy, straszy sąsiadów, nie lubi swetrów, gra w teatrze i potrafi podać łapę!
A po dzisiejszym spotkaniu możemy śmiało powiedzieć, że potrafi także zachęcić dzieci do czytania. To naprawdę wielka sztuka. Brawo Cukierku!
W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas 1-3.
Dziękujemy!

Kwadratowe koło fortuny

News

A w bibliotece - loteria!
Wkrótce 2 tygodnie wolnego! Będzie czas na zabawy, ale i na nadrabianie zaległości czytelniczych. Mamy mnóstwo pięknych książek, każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Decyzja, którą wybrać na ferie, to czasem kwadratura koła...
Dlatego wszystkich niezdecydowanych zapraszamy do kwadratowego koła fortuny. Kręcimy i wybieramy książkę z pudełka we wskazanym kolorze.
Ale zabawa!

ŚWIĄTECZNY TYDZIEN W BIBLIOTECE

News

Dobiegł końca "Świąteczny Tydzień w Bibliotece". Codziennie, na każdej przerwie czekały na dzieci zadania specjalne. Wśród nich znalazł się konkurs na układanie wyrazów ze słowa RENIFEREK. Najlepiej udało się to Zuzi, Darynie i Weronice. Dziewczynki zostały nagrodzone książkami. Gratulacje!

Na pozostałych zdjęciach - migawki z zabaw z całego tygodnia.

Poranki z Noblistką

News

10 grudnia Olga Tokarczuk odbiera w Sztokholmie Nagrodę Nobla, a my od dzisiaj czytamy w bibliotece "Zgubioną duszę". W bogatym dorobku autorki jest to jedyna pozycja napisana dla dzieci. Przepiękne, nastrojowe iIustracje do książki wykonała Joanna Concejo.
W 2018 roku książka zdobyła wyróżnienie "Bologna Ragazzi Award" na Targach Książki dla Dzieci w Bolonii. Jest to najważniejsza na świecie nagroda w branży dziecięcej literatury.
A my czytamy... słuchamy... podziwiamy i zapraszamy do biblioteki na "Poranki z Noblistką" - codziennie o 7.45.

Pierwszaki w bibliotece

News

Uroczyście informujemy, że wszystkie pierwszaki są już czytelnikami szkolnej biblioteki!
W tym tygodniu, klasy 1a, 1b i 1c brały udział w inauguracyjnej lekcji bibliotecznej i wypożyczyły swoją pierwszą książkę.
Niech radość z obcowania z książką pozostanie w dzieciach na zawsze!

Naprawiamy pluszaki

News

Ubiegłoroczna inicjatywa "Twoje warsztaty w bibliotece" również w tym roku szkolnym działa pełną parą. Dziś drugie życie otrzymały nieco sfatygowane biblioteczne pluszaki. Po zajęciach znów trafiły na półki i "pilnują" książek o zwierzętach.
Środowe zajęcia prowadzone są przez Maję z klasy 5d. Uczestniczą w nich koleżanki i koledzy z klasy.
Własne warsztaty w bibliotece może prowadzić każdy uczeń. Wystarczy zgłosić temat, zaproponować porę zajęć i już!
Zapraszamy!

Poezja łączy pokolenia

News

Konkursem "Poezja łączy pokolenia" zakończyliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
Konkurs odbywa się w szkole od lat według takiej samej formuły - występują dorośli, a oceniają dzieci. Uczestnikami są zawsze nauczycielki przedszkoli, do których uczęszczali nasi uczniowie oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. W tym roku, szczęścia spróbowali również najmłodsi.
Podczas tegorocznej edycji czytaliśmy wiersze Michała Rusinka, który osobiście życzył uczestnikom... dobrej dykcji.
Wszyscy spisali się na medal i zdobyli ex aequo pierwsze miejsce! Gratulacje!
Konkurs przygotowały panie Beata Haładus i Beata Kaczorowska-Małyszko.

« 1 2 3 4 5
...
17 »