Rozwijamy się

Biblioteka: Aktualności Archiwum

Mikołajki w bibliotece!

Po polsku ŚWIĘTY MIKOŁAJ, a w innych językach?

Takie zadanie czeka dzisiaj na wszystkich odwiedzających szkolną bibliotekę.
Przez cały ubiegły tydzień, na specjalnie przygotowanej tablicy, można było przeczytać, jak Świętego Mikołaja nazywają dzieci w Czechach, na Litwie, w Rumunii, Islandii, Ameryce, Francji, we Włoszech i w Hiszpanii.
Dzisiaj coś nam się rozsypało... ;-)
Kto często bywał w bibliotece, ten nie będzie mieć żadnych problemów z prawidłowym rozwiązaniem zagadki.
Konkurs trwa do piątku. Na zwycięzców, jak zawsze, czekają nagrody.
ZAPRASZAM!

DZIEŃ JEŻA

W szkolnej bibliotece obchodziliśmy dzisiaj "Dzień Jeża"!
Były jeżowe kolorowanki, jeżowe ciekawostki i jeżowy quiz. No i oczywiście bohater dnia - pluszowy jeż, który specjalnie z tej okazji zasiadł na tronie. Pojawiło się również kilku chłopców uczesanych "na jeża". Za wyczucie sytuacji, zostali nagrodzeni zakładkami :-)
Quiz będzie trwał do środy. Kupony można pobrać w bibliotece. Na zwycięzców czekają nagrody książkowe i szkolne drobiazgi. Zapraszamy!

Rysujemy, rysujemy!

Tylu artystów naraz biblioteka jeszcze nie widziała!
Przez kilka dni, każdy mógł wypróbować swoich plastycznych sił na bibliotecznych stolikach.
Na specjalnie przygotowanych kartkach, czytelnicy mieli okazję puścić wodze fantazji i rysować to, co podpowie wyobraźnia, Pod jednym warunkiem. Prace musiały pasować do wypisanego na arkuszach hasła. Codziennie, na drzwiach biblioteki pojawiało się hasło dnia, będące wskazówką do działania. Pierwszy temat do interpretacji to BIBLIOTEKA NAS ŁĄCZY, drugi- Z BIBLIOTEKĄ W ŚWIAT i trzeci - W KAŻDEJ KSIĄŻCE MIESZKA COŚ.
Oto mały fotoreportaż ze wspólnej zabawy!

« 1 2 3 4 5
...