tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

Biblioteka: Aktualności Archiwum

Myśli krzepiące z bibliotecznej półki

Kliknij w LINK
Uśmiechnij się :)

Jaka to książka

Spróbuj odgadnąć jaka to książka.
Wszystkie tytuły zostały utworzone z popularnych emotek.
Odpowiedzi znajdziesz po rozwinięciu strony.

P O W O D Z E N I A !

Nowości!

Mamy niespodziewane nowości w bibliotece!!!
Do księgozbioru doliczamy dwie piękne książki o Vincencie van Goghu.
Jak to się stało? Szczegóły TUTAJ

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Lubicie puzzle? Mam coś dla Was :)
Po otwarciu linku kliknijcie w "duszka" w menu po lewej stronie, pojawi się podpowiedź.
KLIK ->TUTAJ

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci przygotowałam dla Was specjalny filmik.
Obejrzyjcie i pośpiewajcie :-)
A może rozpoznacie swoje prace?

Czyta dla Was Pierwsza Dama!

„Kochane Dzieci, spędzacie teraz dużo czasu w domach. Chciałabym, abyście ten czas spędziły jak najmilej, dlatego zapraszam Was do wspólnej podróży po niezwykłym świecie literatury” - Agata Kornhauser-Duda.

Międzynarodowy Dzień Teatru

Pobawcie się z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru!
Pod nr "5" kryje się konkurs ;-)

KLIK!

Kwarantanna

Drodzy Czytelnicy,
jeżeli nie zdążyliście wypożyczyć lektur z biblioteki szkolnej przed inwentaryzacją, lub z bibliotek publicznych przed kwarantanną, podaję strony internetowe, na których dostępna część tytułów.

Wszystkie teksty można czytać online i legalnie drukować. Niektóre książki mają również wersję audio.
Dostęp do stron jest bezpłatny.

Dzień Języka Ojczystego

News

Dzień Języka Ojczystego obchodziliśmy również w bibliotece. Z tej okazji czytaliśmy "językowe łamańce", czyli wierszyki naszpikowane trudnościami artykulacyjnymi. Każdy, kto trafił dzisiaj do biblioteki, miał okazję spróbować swoich sił i zmierzyć się z wierszykami Małgorzaty Strzałkowskiej i Agnieszki Frączek. Aby dodać rangi dzisiejszemu świętu czytaliśmy przez mikrofon. Niektórym z emocji drżał głos. Wszyscy spisali się świetnie, nawet dzieci, dla który język polski nie jest językiem ojczystym.

Każdy uczestnik zabawy został nagrodzony zakładką do książki. Brawo!

Warsztaty czytelnicze

News

W Szkole Podstawowej nr 9 odbyły się dzisiaj kreatywne warsztaty czytelnicze. Naszą szkołę reprezentowały dwie Maje z klasy 5d. Podczas spotkania utworzony został bank pomysłów na imprezy i konkursy biblioteczne. O tym, jakie pomysły miałe nasze uczennice przekonamy się niebawem w bibliotece.

« 1 2 3 4
...