Zapisy do klasy pierwszej!

Projekt był realizowany od 1.06.2017 do 31.05.2019

Biblioteka: Aktualności Archiwum

Dzień Języka Ojczystego

News

Dzień Języka Ojczystego obchodziliśmy również w bibliotece. Z tej okazji czytaliśmy "językowe łamańce", czyli wierszyki naszpikowane trudnościami artykulacyjnymi. Każdy, kto trafił dzisiaj do biblioteki, miał okazję spróbować swoich sił i zmierzyć się z wierszykami Małgorzaty Strzałkowskiej i Agnieszki Frączek. Aby dodać rangi dzisiejszemu świętu czytaliśmy przez mikrofon. Niektórym z emocji drżał głos. Wszyscy spisali się świetnie, nawet dzieci, dla który język polski nie jest językiem ojczystym.

Każdy uczestnik zabawy został nagrodzony zakładką do książki. Brawo!

Warsztaty czytelnicze

News

W Szkole Podstawowej nr 9 odbyły się dzisiaj kreatywne warsztaty czytelnicze. Naszą szkołę reprezentowały dwie Maje z klasy 5d. Podczas spotkania utworzony został bank pomysłów na imprezy i konkursy biblioteczne. O tym, jakie pomysły miałe nasze uczennice przekonamy się niebawem w bibliotece.

Spotkanie z Waldemarem Cichoniem

News

Dzisiaj gościliśmy w szkole pana Waldemara Cichonia, autora bardzo lubianej przez dzieci sagi o kotku Cukierku.
Pan Waldemar opowiadał naszym czytelnikom o rozmaitych przygodach swojego pupila. Okazało się, że Cukierek to nie tylko postać z książki. To prawdziwy, żywy kot! I ma prawdziwą stronę na Facebooku! Kto nie wierzy, może sprawdzić -> Cukierku, ty łobuzie
Dowiedzieliśmy się, że Cukierek unika weterynarzy, straszy sąsiadów, nie lubi swetrów, gra w teatrze i potrafi podać łapę!
A po dzisiejszym spotkaniu możemy śmiało powiedzieć, że potrafi także zachęcić dzieci do czytania. To naprawdę wielka sztuka. Brawo Cukierku!
W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas 1-3.
Dziękujemy!

...