Projekt był realizowany od 1.06.2017 do 31.05.2019

Archiwum Biblioteka: Aktualności

Poranki z Noblistką

News

10 grudnia Olga Tokarczuk odbiera w Sztokholmie Nagrodę Nobla, a my od dzisiaj czytamy w bibliotece "Zgubioną duszę". W bogatym dorobku autorki jest to jedyna pozycja napisana dla dzieci. Przepiękne, nastrojowe iIustracje do książki wykonała Joanna Concejo.
W 2018 roku książka zdobyła wyróżnienie "Bologna Ragazzi Award" na Targach Książki dla Dzieci w Bolonii. Jest to najważniejsza na świecie nagroda w branży dziecięcej literatury.
A my czytamy... słuchamy... podziwiamy i zapraszamy do biblioteki na "Poranki z Noblistką" - codziennie o 7.45.

Pierwszaki w bibliotece

News

Uroczyście informujemy, że wszystkie pierwszaki są już czytelnikami szkolnej biblioteki!
W tym tygodniu, klasy 1a, 1b i 1c brały udział w inauguracyjnej lekcji bibliotecznej i wypożyczyły swoją pierwszą książkę.
Niech radość z obcowania z książką pozostanie w dzieciach na zawsze!

Naprawiamy pluszaki

News

Ubiegłoroczna inicjatywa "Twoje warsztaty w bibliotece" również w tym roku szkolnym działa pełną parą. Dziś drugie życie otrzymały nieco sfatygowane biblioteczne pluszaki. Po zajęciach znów trafiły na półki i "pilnują" książek o zwierzętach.
Środowe zajęcia prowadzone są przez Maję z klasy 5d. Uczestniczą w nich koleżanki i koledzy z klasy.
Własne warsztaty w bibliotece może prowadzić każdy uczeń. Wystarczy zgłosić temat, zaproponować porę zajęć i już!
Zapraszamy!

...