tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

Realizujemy projekt FACE TO FACE WITH THE WORLD

Doświadczenia w Klubie Młodego Odkrywcy

Data dodania: 2016-01-29

W Klubie Młodego Odkrywcy "Frajda" dzieją się ciekawe rzeczy.

Ile szpilek zmieści się w szklance pełnej wody? I dlaczego woda nie wylewa się, mimo, że szpilek wciąż przybywa? Na te i inne pytania odpowiadają sobie uczniowie uczęszczający na zajęcia klubowe "Frajdy". Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, trwają 1,5 godziny. Do tej pory odbyło się już kilka spotkań. Samodzielne doświadczanie
i eksperymentowanie jest dla uczestników zajęć ogromną FRAJDĄ (stąd nazwa klubu). Klubowicze z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania oraz nowe wyzwania związane z prowadzeniem badań i poszukiwaniem odpowiedzi. Tematy doświadczeń, które dotychczas zostały przeprowadzone to m.in.: „Granatowy kisiel”, „Chemiczne jojo”, „Co siedzi w ziemniaku?”, „Mocna herbata”, „Ratujmy ziemniaka”, „Wyjąca rura”.