tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

Realizujemy projekt FACE TO FACE WITH THE WORLD

Święto Niepodległości 2020

Data dodania: 2020-11-10

Co to jest niepodległość? To bezpieczne miejsce, w którym realizujemy nasze plany, wiążemy nadzieje i chcemy spełniać marzenia. Miejsce w naszym sercu, bijącym na biało-czerwono. Na biało, jak szlachetna była walka naszych przodków i ich niezłomna wiara, że mimo 123 lat niewoli kraj powstanie z kolan; i na czerwono, jak emocje poświęcenia dla potomnych. Spuścizna wielkiego święta zobowiązuje nas wszystkich do jedności, aby wspólnie podziękować, zaśpiewać hymn dla ojczyzny, poczuć się Polakiem, także w trudnych czasach. O godzinie 12 w południe, połączmy się wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, w czasach niełatwych, ale przecież naszych. KLIKNIJ. Może w gronie rodzinnym obejrzyjmy krótką, świąteczną prezentację uczniów naszej szkoły. Jeszcze kilka dni temu chcieliśmy, aby dzieci wystąpiły na szkolnej akademii. Nie poddajemy się jednak i chcemy, aby chociaż część przygotowanego materiału trafiła do domów naszej społeczności. Życzymy wszystkim Polakom cierpliwości, wytrwałości i wiary w dobro. Przecież mamy to w naszych genach.