ZAPISY DO KLASY PIERWSZEJ - ZMIANA!

Skarpetkowy zajączek

Data dodania: 2020-03-26

Większość z nas zna niesamowite historie dziesięciu skarpetek w popularnej książce pani Justyny Bednarek, "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)". Kto jeszcze nie spotkał się z tą książką, bardzo polecamy! Natomiast pani Basia i pani Beata ze świetlicy mają propozycję dla samotnej skarpetki, która może nie przeżyła jeszcze swojej przygody, a na pewno znajduje się w każdym domu.

Otóż potrzebujemy:

samotnej skarpetki,

wypełniacza, czyli ryżu, albo soli, albo żwirku kociego... co kto posiada w domu sypkiego i może przeznaczyć na ten cel,
  szerokiej taśmy klejącej lub takiej formy, na którą można nałożyć skarpetkę, aby łatwiej wsypać wypełniacz,
wstążki, sznureczka,
nożyczek,
flamastra.

Wykonanie:
Skarpetkę naciągnąć na formę ( kółeczko szerokiej taśmy klejącej) w taki sposób, aby wsypać przygotowany wypełniacz, na przykład sól, w ilości według uznania.

Uformować główkę i brzuszek zajączka, związać wstążkę w miejscu "szyi" zajączka oraz sznureczkiem na czubku głowy, pozostawiając miejsce, gdzie będą uszy. Pyszczek zajączka to pięta skarpetki.

Przeciąć na dwie części wystającą ponad pyszczkiem skarpetkę, zaokrąglić brzegi, uformować w kształt uszu.

Zaznaczyć flamastrem oczy i pyszczek.

Gotowe! Zajączek może przeżyć w Waszym domu niesamowitą przygodę!

Zapraszamy do skarpetkowej zabawy☺☺☺

.