tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

Realizujemy projekt FACE TO FACE WITH THE WORLD

Data dodania: 2020-03-06

W dniu 3 marca 2020 roku, uczniowie z klas 7A i 7C, w ramach edukacji regionalnej, odwiedzili Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku w Radzionkowie. Wycieczka miał na celu poszerzenie wiedzy na temat historii Górnego Śląska. W trakcie zwiedzania Centrum uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych z wykorzystaniem "żywej historii" czyli eksponatów, tekstów źródłowych, a także fragmentów ekspozycji. Młodzież zwiedziła również stałą ekspozycję poświęconą deportacji Górnoślązaków w 1945 roku do ZSRR. Wystawa na uczestnikach wycieczki zrobiła ogromne wrażenie, ponieważ w interesujący sposób łączyła ślady przeszłości w postaci eksponatów z nowoczesnymi rozwiązaniami multimedialnymi.