Zapisy do klasy pierwszej!

Projekt był realizowany od 1.06.2017 do 31.05.2019

Uczniowie w teatrze

Data dodania: 2020-01-29

Przed feriami w czwartek, klasy 4a i 5b miały możliwość zobaczyć transmitowane na żywo z Teatru Lalek Arlekin w Łodzi, przedstawienie pt. "O dwóch takich, co ukradli księżyc". Dzięki projektowi Internetowy Teatr dla Szkół TVP, w którym nasza szkoła bierze udział od kilku lat, uczniowie mogą podczas lekcji zobaczyć spektakle z różnych teatrów w całej Polsce, dzięki internetowym transmisjom na żywo.
Natomiast w piątek, uczniowie klas siódmych wyjechali do Teatru Nowego w Zabrzu, gdzie oglądali spektakl na podstawie dramatu Adama Mickiewicza pt. "Dziady II". Profesjonalne efekty i scenografia skutecznie budowały atmosferę grozy i tajemnicy, a aktorzy "wciągnęli" uczniów w dramaturgię odgrywanych scen.
Jak na wizytę w teatrze przystało, wszyscy uczestnicy wykazali się znajomością zasad savoir vivre, pamiętając zarówno o stosownym zachowaniu, jak i o oficjalnym ubiorze, wyrażającym szacunek do pracy aktorów i teatru.