100-lecie niepodległości

50 lat minęło...

Data dodania: 2018-10-23

Rok 1968 dla młodego wówczas osiedla Sikornik w Gliwicach to ważna data. W tym roku została oddana do użytku mieszkańców osiedla Szkoła Podstawowa nr 41 imienia Władysława Broniewskiego. NASZA SZKOŁA. W dniu dzisiejszym obchodziliśmy jej 50 urodziny. Na uroczystości, wśród zaproszonych gości, znaleźli się: była Dyrektor Szkoły, pani Ewa Zabuga, Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Gliwicach, pani Krystyna Sowa,Prezes Zarządu Oddziału ZNP w Gliwicach, pani Małgorzata Popińska, Wiceprezydent Miasta Gliwice, pan Krystian Tomala, Zastępca Dyrektora Delegatury Gliwice, Kuratorium Oświaty w Katowicach, pan Wojciech Zając, Naczelnik Wydziału Edukacji UM Gliwice, pan Mariusz Kucharz, Przewodniczący Rady Rodziców przy SP 41, pan Radosław Turowski, Proboszcz Parafii Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła, Ksiądz Bernard Mroncz, dyrektorzy i przedstawiciele szkół i placówek oświatowych, byli i obecni pracownicy szkoły, przedstawiciele rodziców i uczniów. Zaproszeni goście obejrzeli prezentację multimedialną na temat szkoły oraz występy artystyczne naszych uzdolnionych uczniów i absolwentów. Wystąpili: Paulina i Martyna Paul, Julianna Piórkowska, Radosław Garbiec i Radosław Żukowski, zespół wokalny "Sikorki" i zespół cheerleaderek. Uroczystość niewątpliwie pozostanie w naszej pamięci i sercach. Upłynęło już 50 lat, ale przed nami nowe możliwości i wyzwania na długie lata!

Napisali o nas na stronie Internetowej Urzędu Miejskiego w Gliwicach: kliknij:)

a także w wydaniu Miejskiego Serwisu Informacyjnego Gliwice nr 43-44

Fragment uroczystości obchodów 50-lecia :)

artykuł w Miejskim Serwisie Informacyjnym artykuł w Internecie UM