Uroczyste spotkanie jubileuszowe - 23 października 2018 r. o godz. 12.00

Światowy Dzień Zwierząt

Data dodania: 2018-10-04

Dzisiejszy dzień to zajęcia, spotkania, apele, rysunki, a wszystko wokół tematu zwierząt w świecie i w naszym życiu. Dzieci bardzo lubią zwierzęta. Zarówno te domowe przytulaki, jak i dzikie, często niebezpieczne i tajemnicze. Rzadko mówimy o niedoli zwierząt, a dzisiejszy dzień to świetna okazja, aby przypomnieć wszystkim o tym, że zwierzęta też czują, są wrażliwe, delikatne i często bezbronne wobec człowieka. Nasi uczniowie obejrzeli dziś prowadzoną przez p. Małgosię Morawską, piękną prezentację multimedialną o zwierzętach. O ich prawach, potrzebach i wielkim przywiązaniu do człowieka. Nie wszyscy zwierzątko mogą mieć w domu, z różnych powodów. Ale każdy może pamiętać o tym, że są to nasi mniejsi bracia, z którym można podzielić się niepotrzebnym już kocem, kołdrą, gumową piłką. Przypominamy wszystkim miłośnikom zwierząt, że przez cały rok zbieramy wszystko, co może przydać się bezdomnym zwierzętom w schronisku. Dziękujemy za wszelką pomoc!