100-lecie niepodległości

Kraje Unii Europejskiej na plakatach

Data dodania: 2018-06-17

Przez kilka ostatnich tygodni w naszej szkole można było podziwiać kolorowe plakaty o krajach należących do Unii Europejskiej, które wykonali uczniowie klas 1-7 i ozdobili nimi drzwi swoich klas. W czasie przerw uczniowie, oglądając plakaty, mogli dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o europejskich państwach. Plakaty zostały wykonane w bardzo pomysłowy i estetyczny sposób, wielu uczniów mocno zaangażowało się w ich stworzenie. Organizatorki Dnia Europy miały trudne zadanie wybrania najlepszych prac, w końcu - po burzliwej dyskusji - zdecydowały, że w klasach 1-3 tytuł najlepiej wykonanego plakatu otrzymuje klasa 1b (Włochy), a w klasach 4-7, klasa 4b (Słowacja). Gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym klasom :) Nasi uczniowie mieli również możliwość sprawdzenia swojej wiedzy o Unii Europejskiej w tzw. "konkursie na słupie". Sześciu uczniów odpowiedziało prawidłowo na wszystkie 10 pytań, byli to: Martyna Niedzielak (3d), Julia Łuczycka (3c), Monika Różankowska (3c), Nikola Riss (3c), Paulina Labish (5b) oraz Franciszek Niedzielak (5b). Gratulujemy!