Licznik odwiedzin: 1963406

Rozwijamy się

Spotkanie z pajęczakami

Data dodania: 2018-04-25

Pajęczaki to stawonogi, które nie wzbudzają naszej sympatii. Ale często emocje związane z tymi zwierzętami wynikają z naszej niewiedzy i nieznajomości. Dzieci z klas młodszych, które uczestniczyły dzisiaj w pierwszym z trzech spotkań ze zwierzętami, na początku na widok pająków i skorpiona miały miny wskazujące na spory dystans do owłosionych, nieruchomo przyczajonych w swoich szklanych akwariach ptaszników. Kiedy jednak ich właściciel zaczął o nich opowiadać, brał do ręki pokazując je bliżej, emocje szybko przybrały wymiar pozytywny, a buzie uśmiechnęły się, trochę zaskoczone, że ptaszniki, i w ogóle pająki, a nawet skorpiony, nie są takie straszne i można się z nimi zaprzyjaźnić. Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie, tym razem z owadami:)