Licznik odwiedzin: 1922093

Rozwijamy się

Zdrowy (krzywy) kręgosłup

Data dodania: 2018-04-04

Uczniowie klas drugich uczestniczyli w spotkaniu z fizjoterapeutą na temat: "Czy zdrowy kręgosłup jest prosty?" Dowiedzieliśmy się na tym spotkaniu, jak wygląda, gdzie się znajduje i do czego służy kręgosłup, oraz jak powinna wyglądać prawidłowa postawa człowieka w pozycji stojącej, siedzącej na krześle i na innym podłożu. Mieliśmy okazję poznać model kręgosłupa oraz wygląd kręgów. Teraz już wiemy, że zdrowy kręgosłup jest krzywy - ma zakręty, (krzywizny), ale nasze mięśnie powinny być tak silne, żeby utrzymać go pionowo,czyli PROSTO!  Powinniśmy dbać o niego jeżdżąc na rowerze, hulajnodze, biegając i uprawiając wszelkie możliwe i dostępne nam działania związane z ruchem. Wiosna z pewnością nam w tym pomoże!