tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

Poezja łączy pokolenia

Data dodania: 2018-03-23

Z okazji obchodzonego niedawno Międzynarodowego Dnia Poezji, odbył się w naszej szkole doroczny konkurs recytatorski "Poezja łączy pokolenia". Zgodnie z zasadą konkursu, uczestnikami byli dorośli, a oceniającymi dzieci. We wspólnej zabawie biorą zawsze udział: pani dyrektor, panie wychowawczynie z przedszkoli, do których uczęszczali nasi uczniowie oraz gość specjalny. Tym razem odwiedziła nas mysłowicka poetka i autorka uroczych opowiadań dla dzieci, pani Gabriela Kotas.
Każdy z uczestników otrzymał przed konkursem zestaw pięciu wierszy do recytacji. W tym roku wykorzystaliśmy zabawne wiersze Agnieszki Frączek. O tym, który tekst będzie prezentowany, zadecydowało losowanie. Uczestników oceniało dziecięce jury, któremu przewodniczyła pani Karolina z Miejskiej Biblioteki Publicznej na Sikorniku.
Okazało się, że wszyscy spisali się doskonale i decyzją jury, zajęli ex aequo pierwsze miejsce!
Dziękujemy i zapraszamy za rok!
Imprezę przygotowały panie Beata Haładus i Beata Kaczorowska - Małyszko.