Rozwijamy się

Hola! Que tal?

Data dodania: 2018-02-26

W niecodziennym spotkaniu mieli okazję uczestniczyć dzisiaj przedstawiciele samorządów klasowych z klas 4-7. Na zaproszenie koordynatorów szkolnego projektu Erasmus+, przyjechała do nas pani dr Cecylia Tatoj z Zakładu Badań Iberyjskich i Latynoamerykańskich Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, wraz ze studentami z Hiszpanii. W czasie lekcji, nasi uczniowie przyswoili sobie najważniejsze informacje na temat Hiszpanii. Dowiedzieli się, jak prawidłowo wymawiać nazwę kraju i jego stolicy, ile w Hiszpanii jest regionów, jak naprawdę nazywa się król i dlaczego Hiszpanie używają dwóch nazwisk. Dzieci miały też okazję pochwalić się swoją wiedzą z geografii i kultury tego kraju. Wyszło świetnie! Teraz czeka ich ważne zadanie -  zrelacjonowanie dzisiejszego spotkania na lekcjach wychowawczych w swoich klasach.
Po zajęciach z dziećmi, pani dr Cecylia Tatoj przeprowadziła również zajęcia z realioznawstwa dla nauczycieli, przygotowujących się do wyjazdów na szkolenia do Hiszpanii.