tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

6B i 6C w Warszawie

Data dodania: 2017-05-14

W dniach 8-10 maja dwie klasy szóste pod opieką pań: Żywickiej, Prażuch, Jaworskiej i Łapszyńskiej zwiedzały Warszawę. Pogoda nas nie rozpieszczała - było chłodno i wietrznie, ale na szczęście, także dość słonecznie. Podróż do Warszawy odbyła się bez przygód. Pierwszy dzień to głównie wizyta w nowoczesnym, multimedialnym Muzeum Historii Żydów Polskich. W drugim dniu zwiedziliśmy ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, Centrum Nauki KOPERNIK, Stadion Narodowy oraz Łazienki. W trzecim dniu udaliśmy się do Zamku Królewskiego, pospacerowaliśmy po Starym Mieście, zobaczyliśmy Pałac Prezydencki przy Krakowskim Przedmieściu i zrobiliśmy szybkie zakupy w słynnej warszawskiej galerii Złote Tarasy. Do Gliwic wróciliśmy zgodnie z planem, tuż po 20.00. Wrażeń sporo, ale wycieczkę trzeba było „odespać”:)