tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

Akademia Młodego Kibica

Data dodania: 2017-04-26

We wtorek, w naszej szkole, tradycyjnie już wzięliśmy udział w Akademii Młodego Kibica. Jest to program prewencyjny Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach we współpracy z Samorządem Miasta Gliwice oraz Gliwickim Klubem Sportowym "Piast". Celem programu jest przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom wśród młodych kibiców oraz kształtowanie postaw prospołecznych wśród dzieci i młodzieży, poprzez między innymi sport. Po rozmowie z paniami policjantkami na temat prawidłowych zachowań podczas kibicowania, do rywalizacji nie tylko sportowej, ponieważ przeplatanej również zadaniami pozasportowymi, wystartowały klasy trzecie. Wygrała ostatecznie klasa 3a, jednakże klasa 3d mocno "deptała kolegom po piętach":) Gratulujemy wygranej, ale przede wszystkim gratulujemy sportowej postawy fair play!