Wakacje

Szóstoklasiści na kardiochirurgii

Data dodania: 2017-04-21

Uczniowie klasy 6b i 6c odwiedzili w czwartek 20 kwietnia, Fundację Rozwoju Kardiochirurgii imienia profesora Zbigniewa Religi w Zabrzu. W pierwszej części spotkania, słuchając interesujących wykładów, mogli dowiedzieć się jak powstaje sztuczne serce oraz jaką rolę pełni tzw. "wirtualny chirurg". Druga część, praktyczna - budziła spore zainteresowanie i emocje... Wykonując powierzone zadania należało wykazać się dużą zręcznością... Na koniec uczestnicy warsztatów obejrzeli film poświęcony historii powstania fundacji oraz jej założycielowi - profesorowi Relidze. Czy wśród uczniów, którzy uczestniczyli w dzisiejszych zajęciach znajdzie się przyszły wybitny kardiochirurg? Bardzo byśmy tego chcieli...