Wakacje

„Jestem aktywny – pomagam, bo lubię!”

Data dodania: 2017-03-07

W klasach trzecich odbyły się zajęcia z projektu edukacyjnego „Jestem aktywny – pomagam bo lubię!”, realizowanego przez Strefę Aktywności Społecznej, (filię Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych). Projekt ten ma za zadanie między innymi kreowanie aktywnej postawy społecznej oraz zachęcenie do pomagania innym, działania w grupie, dzielenia się pasjami, a także rozwój wrażliwości i empatii u dzieci, kreowanie postawy humanitarnej w odniesieniu do otaczających ludzi, zwierząt i środowiska. Zajęcia skierowane były do uczniów klas trzecich i trwały około dwóch godzin lekcyjnych. Mamy nadzieję, że nasi wychowankowie skorzystali i wiele się nauczyli, zechcą również wdrażać zdobytą wiedzę w czyn i być pomocnymi dla innych w różnych zaistniałych sytuacjach.