Wakacje

Ważne sprawy - goście w naszej szkole

Data dodania: 2017-03-08

W dniu dzisiejszym odwiedziła nas Straż Miejska oraz pan dzielnicowy. Strażnicy zaprosili część klas na prezentację multimedialną, na temat przemocy i agresji. Przypomnieli nam, co kryje się pod tymi nazwami, jak reagować na przemoc, jak radzić sobie z agresją, także własną, kiedy nie panujemy nad emocjami. W żadnym wypadku nie wolno zezwalać na działania agresywne innych wobec nas, ale przede wszystkim należy kontrolować własne postępowanie!
Pan policjant z kolei porozmawiał z najpierw z klasami 1-3, a potem ze starszymi, na temat prawidłowego zachowania w przypadku zaczepiania przez osoby, których nie znamy. Jeśli napotkamy taką osobę, która nas przywołuje do siebie, proponuje jakieś korzyści, zabawkę - nigdy nie wolno nawiązywać z nią rozmowy, podchodzić bliżej, wsiadać z nią do samochodu - po prostu trzeba oddalić się w bezpieczne miejsce, a jeśli ta osoba nadal nas napastuje - nie bójmy się głośno krzyczeć!