Wakacje

Śląski Tydzień w Bibliotece

Data dodania: 2016-12-10

W dniach 5-9 grudnia Miejska Biblioteka na Sikorniku przygotowała cykl spotkań prezentujących tradycje i zwyczaje świąteczne. Uczniowie klasy Vc z p. Ireną Małką uczestniczyli w koncercie pieśni i piosenek śląskich oraz pokazie tańców naszego regionu w wykonaniu słuchaczy Państwowego Policealnego Studium Wokalno - Baletowego w Gliwicach. "Karolinka", "Szła dzieweczka...", "Karliku, Karliku...", to tylko niektóre piosenki, wykonane podczas koncertu. Artyści zachęcili wszystkich widzów do wspólnego śpiewania, a Filip i Dorian zostali zaproszeni na scenę, na której spróbowali swoich wokalno - tanecznych sił :)
Zabawa była wspaniała, a śląskie piosenki uczniowie nucili jeszcze przez długi czas po powrocie.