tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

Realizujemy projekt FACE TO FACE WITH THE WORLD

Dzień bezpieczeństwa na stacji

Data dodania: 2016-04-15

Firma „Shell” już po raz 10 obchodzi Dzień Bezpieczeństwa. Z tej okazji, 13 kwietnia, na stację paliw Shell przy ulicy Rybnickiej, została zaproszona klasa 5b wraz z wychowawcą. Uczniowie mieli okazję wysłuchać poruszających zwierzeń członków Klubu Abstynenta „Krokus” w Gliwicach i podyskutować o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą alkohol i inne używki. Drugą część spotkania wypełniła prezentacja ambitnego projektu „SMART POWER”, realizowanego przez studentów Politechniki Śląskiej i wspieranego przez firmę Shell. Szczegóły projektu: https://www.facebook.com/SmartPowerPolSl/info/?tab=page_info
Dodatkową atrakcją dla uczestników spotkania był udział w konkursach i możliwość wygrania bonów do zrealizowania na stacji Shell.
Na zakończenie spotkania wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia, a dzieci dostały na pamiątkę kubki-reklamówki stacji.

Nauczyciele z pasją

Data dodania: 2016-04-13

W naszej szkole nie brakuje nauczycieli, którzy mają swoje zainteresowania, wykraczające poza mury szkoły. Mogą swoją pasją zarażać uczniów, jeśli tylko będą chętni. Pan Kamil Stęplowski, nauczyciel wuefu w naszej szkole, opowiadał dzieciom o szkółce żeglarskiej, w której jest kapitanem sportowym, trenerem i członkiem zarządu Klubu Wodnego Garland LOK Gliwice - Polska. Okazuje się, że już najmłodsze dzieci mogą pływać na jachcie klasy Optimus. Zapraszamy!

"EuroWeek - Szkoła Liderów"

Data dodania: 2016-04-11

W dniach 6 - 10 kwietnia 34 uczniów  z klas IV - VI brało udział w obozie szkoleniowym "EuroWeek - Szkoła Liderów", organizowanym przez Europejskie Forum Młodzieży w Międzygórzu. Obóz dostarczył nam wielu atrakcji. Zajęcia, w których braliśmy udział, prowadzone były
w języku angielskim i nie tylko. Poznając wolontariuszy z różnych zakątków świata, którzy mieli z nami "lekcje", mieliśmy okazję poznać podstawowe zwroty także w innych językach na przykład w języku hiszpańskim.
Wolontariusze nauczyli nas piosenek, tańca, odkryli nasze pokłady twórczości i kreatywności. Przygotowaliśmy wiele prezentacji, scenek i braliśmy udział w dużej ilości zabaw. Było bardzo wesoło i twórczo - jednym słowem fantastycznie!
Jeśli tylko będzie możliwość, w następnym roku szkolnym znowu weźmiemy udział w tym projekcie.

SKO w naszej szkole

Data dodania: 2016-04-10

Za działalność SKO w naszej szkole otrzymaliśmy w zeszłym roku szkolnym nagrodę III stopnia. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji konkursowej:)

Gliwickie Targi Edukacyjne

Data dodania: 2016-04-08

W dniu dzisiejszym klasy szóste zapoznały się z ofertą gliwickiej oświaty. W Hali Sportowej "Górne Wały" przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11, odbyły się Gliwickie Targi Edukacyjne, organizowane przez GOM, we współpracy z Miastem Gliwice. Uczniowie mogli obejrzeć stoiska wystawiennicze gliwickich szkół i porozmawiać
w punktach konsultacyjnych. Szóstoklasiści odwiedzili również Gimnazjum nr 15, w którym odbywały się w dniu dzisiejszym dni otwarte. Niedługo już trzeba będzie podjąć decyzję o wyborze nowej szkoły!

Dni otwarte w naszej szkole

Data dodania: 2016-04-05

Dnia 5 kwietnia w naszej szkole odbyły się \"Dni Otwarte\". Bardzo dziękujemy przedszkolakom i ich rodzicom za odwiedziny. Dzieci bardzo twórczo i chętnie pracowały. Do zobaczenia w pierwszej klasie!

Pozytywni - sadzimy drzewko

Data dodania: 2016-04-04

Zgodnie z ideą Kampanii - POZYTYWNI.GLIWICE.PL, nasze szkolne liderki: Natalia i Nikola wraz z koleżankami z klasy 6b i 5b, z pomocą pana Janka zasadzili dzisiaj POZYTYWNE DRZEWKO.
Drzewko POZYTYWNYCH to grab, a zasadzenie go na terenie placówki ma być symbolem poszanowania dla przestrzeni naszego Miasta.

Witamy wiosnę... nareszcie!

Data dodania: 2016-04-04

Nie przywitaliśmy się z wiosną należycie. Aż do dziś! Czekaliśmy na sprzyjającą aurę. Piękne słońce od rana pozwoliło wyjść na boisko klasom młodszym, które już od 21 marca czekały z plakatami
i okrzykami na cześć najpiękniejszej pory roku. Oto jeden z okrzyków, przygotowany przez klasę 2b.

"Druga be, druga be, dzisiaj zimie mówi NIE!
I wesoło już od rana wita wiosna rozśpiewana.
Żółte słonko jasno świeci i uśmiecha się do dzieci.
Śpiewają też ptaszki, prosimy o oklaski!"

Prima aprilis w bibliotece

Data dodania: 2016-03-31

Pierwszego kwietnia działy się w bibliotece przedziwne rzeczy. Odwiedziły nas naukowe sławy, doszło do głosu biblioteczne podziemie... Więcej na -> stronie biblioteki Zapraszamy! ;-)

Szkolny konkurs o kotach

Data dodania: 2016-03-31

W dniu 31 marca wręczone zostały nagrody dla uczestników i laureatów szkolnego konkursu plastycznego z okazji dnia kota, który zorganizowany został przez nauczycieli świetlicy w Szkole Podstawowej nr 41. Prace wykonane przez dzieci podziwiać można na wystawie przy wejściu do szkoły. Nagrody dla zwycięzców zakupione zostały ze środków Rady Rodziców oraz przekazane przez sponsorów, za co serdecznie dziękujemy. Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła uczennica klasy 2d, Zuzanna Warwas, drugie - Dawid Załubski z klasy 3b, a trzecie Karolina Jerzowska z klasy 1b. Brawo!

« 1...62 63 64 65 66 67 68 ...70 »