tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

1. Podsumowanie II semestru 2015/2016

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Data dodania: 2016-06-24

Ostatni dzwonek i wakacje już za drzwiami. Czeka słońce, wędrówka po szlakach, wygrzewanie na piasku, rower, basen i słodkie lenistwo. Może ktoś sięgnie po książkę, może ktoś zatęskni za szkolną ławką... Nie martwcie się, dwa miesiące miną błyskawicznie i znów będziemy razem:) Odpoczywajcie aktywnie i wracajcie bezpieczni!

Kronika klasy 6b - semestr II

Data dodania: 2016-06-24

Wszystkie kroniki klasowe, począwszy od klasy 4b do klasy 6b, zostały wręczone na pamiątkę absolwentom naszej szkoły w ostatnim dniu roku szkolnego 2015/16. Ich autorką jest wychowawczyni tej klasy przez kolejne trzy lata - pani Irena Małka. Dziękujemy za tak piękną dokumentację z życia klasy!

Kronika klasy 6b - semestr I

Kronika klasy 5b - semestr II

Kronika klasy 5b - semestr I

Kronika klasy 4b - semestr II

Kronika klasy 4b - semestr I

"MegaMisja"

Data dodania: 2016-06-23

Nasza Szkoła dostała się do MegaMisji! Nakręcony głównie z udziałem klasy 3b filmik, pozwolił nam na zakwalifikowanie się do ogólnopolskiego programu skierowanego do świetlic szkolnych. Film zgodnie z regulaminem mógł trwać tylko 30 sekund. MegaMisja to nieodpłatny ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych, w których działają świetlice. Adresowany jest do nauczycieli świetlic szkolnych oraz dzieci w wieku 6-10 lat, które spędzają w nich czas i uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych. Głównym celem programu jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji wychowawców świetlic oraz ich uczniów. Program wdraża najmłodszych do bezpiecznego i świadomego użytkowania multimediów, unikania niebezpieczeństw, przestrzegania netykiety i praw autorskich, jak i tworzenia i obrabiania prostych grafik, dźwięków i filmów. W MegaMisji stawia się przede wszystkim na współpracę zespołową uczniów. Wszelkie wyzwania oparte są na mechanizmie gry edukacyjnej. Pojawiają się w niej animowani bohaterowie, którzy mają mnóstwo pytań i kłopot z pewnym cyfrowym wynalazkiem. Dzieci, pracując w grupie, podejmują kolejne zadania w MegaMisji i zdobywają punkty, aby móc wymieniać je na nagrody pomocne w realizacji zajęć: sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, pomoce edukacyjne, które wzbogacą wyposażenie placówki.
Krótki filmik, który otworzył nam drogę do MegaMisji można obejrzeć na Facebooku.

Kibicujemy!

Data dodania: 2016-06-21

Czas mistrzostw w piłce nożnej i nam się udzielił, więc dzisiaj odbył się mecz uczniowie kontra nauczyciele. Cała społeczność szkolna dzielnie kibicowała, a najlepsi, i kibice i zawodnicy, zostali nagrodzeni. Super zabawa, a jednocześnie lekcja gry fair play i  kulturalnego kibicowania. Wygrali oczywiście uczniowie, bo nie mogło być inaczej. W naszej szkole uczniowie zawsze są najważniejsi!

« 1...57 58 59 60 61 62 63 ...70 »