ul. Kormoranów 23, 44-100 Gliwice Sikornik
tel. 32 232-23-41, sekretariat@zsp15.gliwice.eu

Menu
Galeria
Galeria
Blogi klasowe
Licznik odwiedzin: 3430890

Szkoła Podstawowa nr 41 im. Władysława Broniewskiego w Gliwicach

W roku szkolnym 2019/20 realizujemy projekt "Face to Face with the World"

Aktualności

MegaMisja - co dzisiaj?

Data dodania: 2016-09-22

MegaMisji ciąg dalszy. Nasza misja trwa. Tym razem udało nam się złapać Psotnika i pomóc naszym wirtualnym kolegom Julce i Kubie uporządkować ich encyklopedię komputerową. Przy okazji sami dowiedzieliśmy się rożnych ciekawych rzeczy, a pomogła nam pani Agnieszka ze świetlicy i pani Beata z biblioteki. Za tydzień kolejne gorące informacje bo czeka nas następne zadanie!

Nabory do drużyn harcerskich

Data dodania: 2016-09-19

Działalność w ZHP to rozwój umiejętności i osobowości, możliwość poznania wielu osób, okazja do sprawdzania siebie w obliczu wzrastających wymagań, a wszystko to za pomocą dobrej zabawy i pielęgnowania przyjaźni. Harcerstwo to tradycja, harcerskie ideały oraz wspomnienia na długie lata. Do takiej właśnie aktywności w ostatni piątek (16.09.2016) zachęcały nas uśmiechnięte harcerki z 25 GDH Szarotki i harcerze z 316 GDH Huragan. Na naborach przygotowali szereg stoisk i krótką grę terenową dla uczniów klas IV – VI. Uczyliśmy się m.in. przenosić rannych, oglądaliśmy pamiątki z ogólnoświatowych wyjazdów harcerskich, rozszyfrowywaliśmy zagadki i szukaliśmy północy. Była to jednak mała część tego, co mają nam do zaoferowania - harcerze bardzo serdecznie zapraszają na zbiórki, podczas których nie zabraknie przygód na całe życie!
Dziewczyny - każdy piątek, w godzinach 16:30-19:00. Zbiórki rozpoczynają się pod SP 41.
Chłopcy – każdy piątek,  16:16 – 19:30. Zbiórki rozpoczynają się na górkach k. SP23.

Więcej informacji można znaleźć na www.25gdh.wordpress.com (SZAROTKI) lub na Facebooku oraz,
w przypadku chłopców, na
https://www.facebook.com/316GDH/.
Kadra chętnie odpowie na wszystkie pytania!

"MegaMisja" rozwija skrzydła

Data dodania: 2016-09-16

Kolejna MegaMisja za nami. Dzieci z grupy trzeciej świetlicy dzielnie poszukiwały informacji z różnych źródeł. Tym razem zadaniem było wybranie miejsca na wakacje dla naszych wirtualnych kolegów Julki i Kuby. Wybieraliśmy między Sycylią, a Islandią. Wiadomości szukaliśmy w Internecie, w przewodnikach turystycznych i zasięgaliśmy opinii  nauczycieli naszej szkoły. Bardzo pomogła nam pani Beata z biblioteki i pani wicedyrektor. Kolejna przygoda za tydzień!

Pomoc dla dzieci z Olewska

Data dodania: 2016-09-16

Działamy w kampanii Pozytywni.Gliwice.pl i podjęliśmy się zbiórki na rzecz dzieci z Ukrainy. Chodzi o wyprawkę szkolną dla 20 uczniów z Olewska na Ukrainie. Być może ktoś zakupił więcej przyborów szkolnych dla swojego dziecka, albo z potrzeby serca zechce zakupić choć jedną z wymienionych rzeczy: plecak, zeszyty w trzy linie, zeszyty w grube linie, zeszyty w kratkę, zeszyty do nut, okładki na książki i zeszyty, naklejki na książki i zeszyty, piórnik,linijka, nożyczki, długopis, pióro, korektor, ołówki, temperówka, gumka do ścierania, przybory kreślarskie, flamastry, kredki świecowe, kredki ołówkowe, farby, pędzelki, blok techniczny, blok rysunkowy biały, blok rysunkowy kolorowy, plastelina, nożyczki, klej w sztyfcie, taśma klejąca, teczka tekturowa, plan lekcji, worek na buty, śniadaniówka, bidon. Może uda nam się sprawić, że jakieś dziecko będzie szczęśliwsze? Czekamy już tylko do poniedziałku, 19 września. Zapraszamy!

SKO zaprasza!

Data dodania: 2016-09-16

Zapraszamy nowych uczniów do Szkolnej Kasy Oszczędności w naszej szkole. Warto to zrobić, ponieważ oszczędzania i szacunku do pieniądza trzeba uczyć się już od najmłodszych lat. SKO organizuje różne konkursy, współpracuje ściśle z Bankiem PKO BP, który wspiera nasze działania, zdobywa nagrody podczas podsumowań całorocznej pracy. W tym roku po raz trzeci zdobyliśmy nagrodę 1000zł dla szkoły, w konkursie SKO dla szkół, organizowanym przez bank. Nasi najmłodsi uczniowie otrzymali ulotki zachęcające do oszczędzania więc nie ma na co czekać. Zapraszamy!  

Pierwszaki - kolejna odsłona!

Data dodania: 2016-09-16

Pierwszoklasiści już na dobre zadomowili się w naszej szkole, bo nie tylko świetnie bawią się na lekcjach ze swoimi paniami, ale umieją już pięknie się ustawić, przywitać się, nawet ładniej, niż niejeden starszy uczeń. Brawo dla naszych najmłodszych kolegów!

Apel o bezpieczeństwie

Data dodania: 2016-09-15

Mówić o bezpieczeństwie nigdy nie jest za dużo, dlatego dzisiaj spotkaliśmy się wszyscy, aby przypomnieć sobie, albo dowiedzieć się, jak zachowywać się w szkole, aby było bezpiecznie i miło. Pani dyrektor Karina Wódkowska-Semik uśmiechała się do nas, ale sprawy, o których mówiła, były bardzo poważne. Na szkolnych korytarzach nie wolno biegać, należy się bawić bezpiecznie, trzeba pamiętać, że szkolne sprzęty i wyposażenie jest naszym wspólnym dobrem i należy o nie dbać, jak o swoje własne.

W Filharmonii

Data dodania: 2016-09-14

W środę 14 września klasy drugie oraz klasa 3c, koncertowo rozpoczęły rok szkolny. Udały się bowiem do Filharmonii w Zabrzu na zajęcia edukacyjne i koncert orkiestry symfonicznej, prezentującej melodie z bajek i filmów dla dzieci. Nasi uczniowie mieli okazję poznać,albo przypomnieć sobie :) skład i brzmienie instrumentów wchodzących w skład orkiestry.

Odblaskowy Pierwszak

Data dodania: 2016-09-12

Dzisiaj nasi pierwszoklasiści udali się na swoją pierwszą wycieczkę, na spotkanie z Bąblem i Pomponem. Dwaj sympatyczni przyjaciele opowiedzieli dzieciom w przystępnej i zabawowej formie, jak należy przestrzegać różnych zasad, żeby być bezpiecznym, na przykład w drodze do szkoły. Na spotkaniu nie zabrakło Sznupka i misia Strażnika, a dzieci na spotkaniu otrzymały odblaskowe upominki i książeczkę do kolorowania.

"MegaMisja" trwa!

Data dodania: 2016-09-08

Nasza szkoła została zakwalifikowana do projektu edukacyjnego MegaMisja, który ma na celu poszerzenie kompetencji dzieci w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu. Projekt prowadzi pani Agnieszka Lanuszny w swojej grupie świetlicowej, czyli w grupie czwartej.
8 września odbyły się pierwsze zajęcia, podczas których dzieci poznawały różne źródła informacji i pomagały odpowiadać na pytania swoim wirtualnym kolegom Kubie i Julce. Kolejne zajęcia i relacje już wkrótce, Trzymajcie kciuki aby misja się powiodła, ponieważ na dzieci z grupy 4 czeka jeszcze wiele przygód w wirtualnym laboratorium:)

« 1...54 55 56 57 58 59 60 ...69 »